Trwa ładowanie...
d4ak7cv
31-12-2015 13:04

Przegląd informacji ze spółek

Przewozy PKP Cargo spadły o 2,9% r/r według masy i o 2,3% według pracy przewozowej w listopadzie br., podała spółka, powołując się na dane GUS.

d4ak7cv
d4ak7cv

PKP Intercity zrealizowało w tym roku 10 dużych projektów taborowych w ramach programu inwestycyjnego na kwotę 5,5 mld zł, dzięki czemu większość pociągów kursujących w barwach przewoźnika jest nowa lub zmodernizowana. Do 2018 roku spółka planuje wydać 1,8 mld zł netto na modernizacje ok. 400 wagonów, 60 lokomotyw i nowoczesne zaplecza do ich serwisowania, podało PKP Intercity.

Tauron Polska Energia jest w stanie skutecznie zrestrukturyzować przejmowane właśnie aktywa kopalni Brzeszcze. Reakcja rynku na informację o finalizacji transakcji powinna być neutralna, uważa analityk Societe Generale Bartłomiej Kubicki.

Nowe Brzeszcze Grupa Tauron Sp. z o.o. oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. (SRK) zawarły dziś umowę sprzedaży oznaczonej części Zakładu Górniczego w Brzeszczach jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Spółka zależna Taurona zakupi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w skład której wchodzą składniki materialne i niematerialne wykorzystywane do wydobycia, produkcji i zbywania węgla oraz metanu za 1 zł, podał Tauron.

Boruta-Zachem zakończył - zgodnie z planem - budowę i połączył instalacje do produkcji bio-surfaktantów oraz utworzył dział badawczo-rozwojowy z zapleczem laboratoryjnym. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 33,4 mln zł, z czego 19,4 mln pochodziło z dofinansowania PARP, poinformowała spółka.

d4ak7cv

Zarząd TXM - spółki zależnej Redanu - złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zawieszenie postępowania w przedmiocie zatwierdzenia prospektu emisyjnego TXM, podał Redan.

7R Logistic wyemitowała obligacje serii PLN3 o wartości nominalnej 3,75 mln zł. Obligacje zostały objęte w całości przez spółkę zależną od emitenta, podała spółka.

Jacek Faltynowicz złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki oraz pełnienia funkcji prezesa zarządu ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2015 r., poinformowała spółka.

Veniti chce skupić się m.in. na opracowaniu i rozwoju autorskich rozwiązań informatycznych dostępnych na urządzenia stacjonarne i mobilne, a także planuje rozwój przez przejmowanie lub łączenie się z podmiotami polskimi lub zagranicznymi w perspektywie najbliższych 2-3 lat, podała spółka.

d4ak7cv

Zarząd GetBack przyjął uchwały w sprawie przydziału 25 650 obligacji serii trzech serii o łącznej wartości nominalnej 25,65 mln zł, podała spółka.

Robyg złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie przez Robyg oraz NCRE II Investments Limited (NCR) wspólnego przedsiębiorcy Robyg Praga Investment II Sp. z o.o., podał urząd.

Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) - spółka zależna Hyperionu - wyemitowała 10 tys. obligacji serii C po cenie emisyjnej 1 000 zł i łącznej wartości nominalnej 10 mln zł, w całości objętych przez spółkę Comp, podał Hyperion. Termin wykupu obligacji przypada na lipiec 2016 r.

d4ak7cv

MCI.EuroVentures, fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers (PEManagers) podpisał umowę nabycia 100% akcji spółki Mobiltek - właściciela Dotpay, podał fundusz.

Bank BGŻ BNP Paribas zawarł z BNP Paribas umowy w sprawie udzielenia bankowi nieodnawialnych pożyczek podporządkowanych w kwocie 440 mln zł oraz 40 mln zł euro (ok. 169,76 mln zł) - obu na okres 10 lat. Bank wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zaliczenie tych środków do funduszy uzupełniających.

Libet podtrzymał plan nabycia 50% udziałów w spółce Gerwing Sachsen, z którą podpisał odpowiedni list intencyjny pod koniec września 2015 r., podała spółka.

d4ak7cv

Bank Ochrony Środowiska wyemitował obligacje podporządkowane serii W o łącznej wartości 32,5 mln zł w celu poprawy wskaźników wypłacalności. Dniem wykupu obligacji jest 30 grudnia 2022 roku, podał bank.

Famur podpisał z udziałowcami Elgór+Zamet Sp. z o.o. umowę inwestycyjną dotyczącą fuzji, podała spółka. W I etapie obejmie 29% udziałów za 4,06 mln zł.

PKN Orlen podpisał z Rosneft Oil Company aneks do umowy, zawartej 1 lutego 2013 r., na dostawy ropy naftowej do PKN Orlen w ilości od 18 mln ton do 25,2 mln ton. Przewidywana maksymalna wartość dostaw, w obecnych warunkach rynkowych, do 31 stycznia 2019 roku wyniesie ok. 26 mld zł, podała spółka.

d4ak7cv

Rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe powołała Antoniego Jasińskiego do pełnienia obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy i zapowiedziała przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i dyrektora ds. finansowych, podały PKP PLK.

Rada nadzorcza Enei powołała z dniem 7 stycznia 2016 roku Mirosława Kowalika na stanowisko prezesa, a Wiesława Piosika na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych, podała spółka. Obowiązki wiceprezesa ds. handlowych czasowo obejmie członek rady nadzorczej Sławomir Brzeziński.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv