Trwa ładowanie...
d19o53s
d19o53s

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 26 lipca

...
Share
d19o53s

26.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 26 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Sprzedaż Millennium coraz bardziej prawdopodobna. Przedstawiciele właściciela banku millennium przyznali, że mogą sprzedać część swojego biznesu. (s.B1)

d19o53s

Producenci stali to kolejna branża po liniach lotniczych, która podważa unijne zasady ochrony klimatu. Europejskie Stowarzyszenie Eurofer domaga się anulowania decyzji Komisji o przyznaniu praw do emisji CO2 dla hut po 2013 r. W tej sprawie złożyło kilka dni temu wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. (s.B4)

Prezydenci Polski i Azerbejdżanu znów poparli budowę polsko-ukraińskiego połączenia umożliwiającego dostawy ropy azerskiej do Europy. Ale to i tak nie przyspieszy decyzji o budowie. (s.B4)

PKP Intercity: strata kolejowej spółki po pierwszym półroczu wyniosła 22,7 mln zł. Wynik był lepszy od tego sprzed roku o ponad 125 mln zł. Cały rok spółka ma zakończyć stratą ok. 45 mln zł. (s.B5)

Spółki węglowe szukają sposobów na zatrzymanie spadku produkcji, która w tym roku wyniesie ok. 75 mln ton - szacuje "Rz" (s.B6)

d19o53s

PARKIET

Wzrosły obroty spółek budowlanych, gorzej było jednak z zyskami. Firmy z branży mają rekordowe portfele zleceń, co przekłada się na wzrost sprzedaży. W najbliższym czasie nie ma co liczyć na podwyżkę zarobków. Kursy tez nie będą rozpieszczać. (s.4)

Zyski energetyki w górę w ślad za cenami prądu. Wyższe ceny energii elektrycznej wspierają wyniki PGE, Tauronu i Enei - prognozują analitycy. Łączny zysk z państwowych grup energetycznych w II kw. był bliski 1,5 mld zł. (s.5)

Udziałowcy TelePolska Holding rozmawiają z potencjalnymi inwestorami. Z informacji "Parkietu" wynika, że akcjonariusze spółki z NewConnect rozmawiają z ewentualnymi kupcami. Jednym z nich ma być IDMSA. (s.7)

d19o53s

Firmy leasingowe udzieliły w pierwszym półroczu finansowania na 14,6 mld zł - podał Związek Polskiego Leasingu. To o 28 proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2010 r. (s.9)

GAZETA WYBORCZA

Solorz- Żak sprzeda Otwarty Fundusz Emerytalny Polsat? Jeśli tak, to chętnych na jego zakup na razie brak. (s.20)

RTV i AGD wymieniamy co 5-7 lat. To o połowę szybciej niż kilkanaście lat temu. Minister środowiska chce, aby UE opracowała przepisy zmuszające firmy do wytwarzania "długowiecznego" sprzętu. (s.A21)

d19o53s

PULS BIZNESU

Obroty spółki dystrybucyjnej z giełdowej grupy Bomi przekroczą 1 mld zł. Rabat Service, hurtownik z branży FMCG, za miesiąc wejdzie na NewConnect. Oferta jest warta 20 mln zł. (s.2)

Chińczycy wracają na nasze drogi. Shanghai Urban Construction Group chce zbudować część ekspresówki między Łodzią i Wrocławiem. (s.4)

APS Energia poszuka inwestora, by podbić Rosję. Producent zasilania awaryjnego chce wydąć nawet kilkadziesiąt mln zł. Firma zbuduje fabryki oraz planuje przejęcia w branży. Po pieniądze pójdzie na GPW lub do branżowego gracza. (s.6)

d19o53s

Telewizyjne problemy z VAT. TVP pogubiła się w zawiłościach nowelizacji ustawy. Kłopoty mają jej kontrahenci. (s.10)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Spadek cen piwa napędził browarom klientów. Szykuje się rekordowy rok pod względem sprzedaży. (s.A1,A5)

Banki wyprzedzają Sejm. Oficjalnie czekają na uchwalenia ustawy antyspreadowej, by zmienić swoja ofertę. Nieoficjalnie już przygotowują się do tego, że stanie się ona obowiązującym prawem. (s.A6)

d19o53s

Po rekordowych pierwszych trzech miesiącach 2011 roku ilość wynajętej powierzchni biurowej spadła. (G7)

Polskie firmy budowlane ruszyły na podbój zagranicznych rynków. Polimex-Mostostal, Budimex i PBG chcą zdywersyfikować źródła przychodów, gdy w Polsce wyhamują inwestycje. (s.A11)

Eurolot kupi samoloty za pół mld zł. W sierpniu zostanie wybrany dostawca 12-14 nowych maszyn, każda warta nawet 16 mln dolarów. Pierwsze latające w barwach przewoźnika pojawią się za pół roku. (s.A12)

Polska ma tylko dwa miesiące na przekonanie Gazpromu do zmian ceny w kontrakcie jamalskim. Pozew przeciwko Gazpromowi do trybunału arbitrażowego w Sztokholmie to najbardziej prawdopodobny finał polsko-rosyjskich negocjacji w sprawie obniżki ceny gazu importowanego z Rosji. (s.A13)

Specjalista od fuzji połączy światłowodami całą Polskę. Jerzy Karney, kiedyś specjalista od przejęć. Dziś prezes operatora Hawe, zajmuje się kładzeniem światłowodów. Cel: złapać w sieć wszystkich, którzy działają na rynku telekomunikacyjnym. (s.A16)

(PAP)

mak/

d19o53s

Podziel się opinią

Share
d19o53s
d19o53s