Trwa ładowanie...
d21o3uw

Przerwy w bankach. Utrudnienia zapowiada aż dziesięć firm

W weekend problemy z płatnościami, wypłatami czy korzystaniem z aplikacji mogą mieć klienci nawet dziesięciu banków. Przyczyną są, jak mówią firmy, przede wszystkim prace informatyczne i konserwacyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klienci zdążyli się już przyzwyczaić do weekendowych utrudnień
Klienci zdążyli się już przyzwyczaić do weekendowych utrudnień (Shutterstock.com, Fot: Frank11)
d21o3uw

W cierpliwość muszą się uzbroić klienci takich banków, jak PKO Bank Polski i Inteligo, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Getin Noble Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, neoBank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank.

Klienci PKO BP i internetowego oddziału tego banku, czyli Inteligo, mogą mieć problem z korzystaniem serwisów internetowych oraz telefonicznych. Nie działać mogą również usługi „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Inteligo”. Klienci mogą mieć także kłopoty z wypłacaniem środków z bankomatów. Przerwę ze względu na prace informatyczne zapowiedziano na niedzielę - maja one trwać od 01:00 do 05:30.

ING Bank Śląski zapowiada natomiast prace na sobotę. Potrwają one jednak zaledwie półtorej godziny, rozpocząć się mają w sobotę o północy. W tym czasie prawdopodobnie pojawią się problemy z wypłatami z bankomatów oraz ze wpłatomatami. Może nie działać mobilna aplikacja, kłopoty mają też wystąpić z płatnościami przez BLIK. Niewykluczone, że również zwykłe płatności kartą mogą się nie udać.

d21o3uw

Polacy pokochali bankowość mobilną. Znikają tradycyjne banki. Zobacz wideo:

Nest Bank zapowiada prace konserwacyjne w nocy z soboty na niedzielę. Mogą wystąpić między innymi problemy z operacjami, jak i z dostępem do historii rachunku. NeoBank z kolei przestrzega klientów przed pracami konserwacyjnymi w poniedziałkową noc. Od 02.00 do 06.00 mogą się pojawić kłopoty z korzystaniem z kart i z bankomatów.

Raiffeisen Polbank podzielił z kolei prace konserwacyjne na dwie noce - sobotnią oraz niedzielną. Trudniejsza dla klientów będzie ta druga - pojawią się problemy z transakcjami przez kartę. Podobne trudności z kartami zapowiada Bank Pocztowy. One również mają wystąpić w niedzielną noc, a więc 21 października. Bank Pekao przestrzega natomiast przed problemami z działaniem serwisów maklerskich.

d21o3uw

W pozostałych bankach wszystkie prace powinny się skończyć już w piątkową noc.

Czytaj też: Banki mają się coraz lepiej. Poprawiają zyski nawet o połowę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21o3uw

Podziel się opinią

Share

d21o3uw

d21o3uw