Trwa ładowanie...
d3mxfrv

Raiffeisen Polbank

Najnowsze informacje
East News
Źródło: East News, fot: Stanislaw Kowalczuk/East News

Bank komercyjny należący do austriackiej grupy kapitałowej, jeden z największych banków uniwersalnych działających w Polsce.

Historia

Istniejąca obecnie firma Raiffeisen Polbank została powołana pod tą nazwą w 2013 roku, jednak austriacki bank funkcjonował w Polsce już na początku lat 90.

W 1991 roku na polski rynek wkroczyła austriacka Grupa Raiffeisen, której właścicielem jest Raiffeisen Bank International (RBI). Początkowo Raiffeisen Bank Polska S.A. zajmował się bankowością korporacyjną, natomiast w sektorze detalicznym zaczął się rozwijać w 2000 roku. W 2012 roku nastąpiła fuzja, w której wyniku Raiffeisen Bank Polska połączył się z Polbankiem EFG, w związku z czym od 2013 roku bank funkcjonuje pod nazwą Raiffeisen Polbank.

Działalność

Grupa RBI prowadzi działalność międzynarodową, a dzięki współpracy ze spółkami specjalizującymi się w różnych obszarach bankowości, znajdują się wśród nich inwestycje nieruchomościowe, M&A czy zarządzanie funduszami i aktywami. Obecny w Polsce Raiffeisen Polbank działa jako instytucja uniwersalnej bankowości, oferuje usługi dla klientów indywidualnych, zajmuje się również segmentem korporacyjnym, obsługując przedsiębiorstwa małe oraz średnie.

Raiffeisen Polbank prowadzi też działalność społeczną: sponsoruje edukacyjny program stypendialny o nazwie "Moja przyszłość", bierze udział w akcji "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL", prowadzi też współpracę z Fundacją DKMS.

Struktura

Raiffeisen Polbank należy do Raiffeisen Bank International AG, jednej z dominujących grup bankowych w Europie Środkowo-Wschodniej, która posiada 100 proc. akcji polskiego oddziału. Austriacka grupa Raiffeisen Bank działa w kilkunastu krajach m.in. w Albanii (Raiffeisen Bank Sh.a.), Kosowie (Raiffeisen Bank Kosovo J.S.C.), Rosji (ZAO Raiffeisenbank) czy na Ukrainie (VAT Raiffeisen Bank Aval).

W ramach grupy Raiffeisen Bank Polska działają Raiffeisen Investment Polska, Raiffeisen Solutions, Raiffeisen TFI, a także połączony z Raiffeisen w 2012 roku Polbank EFG. Główna siedziba banku mieści się przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie.

Kierownictwo

Prezesem Raiffeisen Polbanku od 2003 roku jest Piotr Czarnecki, funkcje wiceprezesów pełnią Maciej Bardan i Jan Czeremcha, natomiast pozostałymi członkami zarządu są Łukasz Januszewski, Piotr Konieczny, Witold Broniszewski i Werner Georg Mayer. Radzie Nadzorczej Raiffeisen Polbanku przewodniczy Johann Strobl.

Liczba placówek

Raiffeisen Polbank jesienią 2017 roku posiadał 228 placówek i obsługiwał około 800 tys. klientów.

Wartość

W I kwartale 2017 roku łączna wartość aktywów Raiffeisen Polbanku wyniosła 50,5 mld zł.

d3mxfrv

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mxfrv
d3mxfrv
d3mxfrv
d3mxfrv