Nie będą działać karty płatnicze, bankomaty nie wypłacą pieniędzy. W weekend niektóre banki robią przerwę

Na ten weekend największe polskie banki zaplanowały przerwy w dostępie do usług. Problemy będą mieć ci, którzy na noc z soboty na niedzielę zaplanowali wypad na miasto. Lepiej żeby zaopatrzyli się zawczasu w gotówkę. Operator BLIK prowadzi prace serwisowe - poinformował PKO BP. Większość banków właśnie zmiany związane z tym systemem płatności tłumaczyła przerwy w usługach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bank zablokują na kilka godzin płatności z wykorzystaniem BLIK
Bank zablokują na kilka godzin płatności z wykorzystaniem BLIK (flickr.com, Fot: https://www.flickr.com/photos/funfilledgeorgie)
WP

Na kłopoty z dostępem do pieniędzy powinni się w ten weekend przygotować klienci mBanku, ING Banku Śląskiego i BZ WBK. PKO BP(w tym Inteligo) i Getin Bank zablokują na kilka godzin płatności z wykorzystaniem BLIK.

W nocy z soboty na niedzielę (27-28 maja) w godzinach 2:00-6:30 klienci mBanku nie będą mogli płacić kartą, nie wypłacą też gotówki z bankomatu, nie skorzystają też z wpłatomatu. Bank tłumaczy to przerwą techniczną i pracami modernizacyjnymi. Nie będzie można nawet zalogować się do konta ani wykorzystywać aplikacji mobilnej. Nie da się też zapłacić BLIKiem.

Do tego bank uprzedza, że pomiędzy 1:30-7:00 nie będzie możliwe nawet złożenie wniosku przez serwis transakcyjny. Z mLinią lub z ekspertem online klient połączy się tylko informacyjnie i w razie potrzeby zablokuje kartę, jednak będzie mógł robić żadnych operacji na rachunku.

WP

Podobne "atrakcje" szykuje swoim klientom również ING Bank Śląski. W nocy z soboty na niedzielę w godzinach od 0:00 do 2:00 niedostępne będą niektóre usługi: płatności BLIK, system ING CardsOnLine oraz aktywowanie kart i nadawanie PIN.

Z niedzieli na poniedziałek w godzinach od północy do piątej rano niedostępne będą wpłatomaty i bankomaty, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie, system ING CardsOnLine, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz konto maklerskie. Ponadto nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN. Bank zapowiada, że mogą występować problemy w realizacji transakcji kartami.

Utrudnienia czekają też klientów PKO BP, w tym użytkowników serwisu Inteligo. "Z powodu prac serwisowych prowadzonych przez operatora systemu płatności mobilnych BLIK" w niedzielę w nocy od godz. 1:00 do 7:00 wystąpią utrudnienia w aktywacji IKO, w realizowaniu za pomocą IKO transakcji w bankomatach i sklepach oraz realizacji płatności w internecie za pomocą "Płacę z iPKO" i "Płacę z Inteligo" potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK.

W czasie przerwy bez zakłóceń działać będą serwisy bankowości elektronicznej iPKO, iPKO biznes i serwis transakcyjny Inteligo, płatności w Internecie "Płacę z iPKO" (nie związane z kodem lub czekiem BLIK), płatności w Internecie "Płacę z Inteligo" oraz transakcje dokonywane kartami płatniczymi PKO Banku Polskiego (w tym płatności zbliżeniowe telefonem z aplikacją IKO).

WP

W Getin Banku w niedzielę w godzinach porannych od 1:00 do 7:00 nastąpi przerwa w dostępie do usług systemu płatności mobilnych BLIK.

Eurobank swoje prace przeprowadził już z piątku na sobotę. W sobotę rano przerwę konserwacyjną miał BZ WBK. Również tu chodziło o BLIK, choć tylko o czeki - kodami BLIK można było wypłacać z bankomatów.

Polub WP Finanse
WP
WP