Trwa ładowanie...
d3pf21y

Quercus TFI spodziewa się kilkunastu mln zł zysku w IV kw. 2013 r.

19.12. Warszawa (PAP) - Quercus TFI oczekuje kilkunastu mln zł zysku w IV kw. 2013 r. Spółka podobnie jak w poprzednich latach może przeznaczyć do 100 proc., zysku na dywidendę,...

d3pf21y
d3pf21y

19.12. Warszawa (PAP) - Quercus TFI oczekuje kilkunastu mln zł zysku w IV kw. 2013 r. Spółka podobnie jak w poprzednich latach może przeznaczyć do 100 proc., zysku na dywidendę, jeśli nie zdecyduje się na akwizycję innego podmiotu. Aktywa pod zarządzaniem funduszu na koniec roku powinny być na poziomie 4,2 mld zł.

"Spodziewamy się, że czwarty kwartał tradycyjnie będzie najlepszy i wypracujemy kilkanaście mln zł zysku netto, czy będzie to +małe+ kilkanaście mln zł, czy +duże+ kilkanaście, jeszcze nie wiem, zdecydują ostatnie dni roku" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes Quercus TFI Sebastian Buczek.

Po trzech kwartałach 2013 r. Quercus TFI ma 15,37 mln zł zysku netto wobec 8,67 mln zł rok wcześniej.

Prezes podtrzymał plan wypłaty do 100 proc. zysku za 2013 r. na dywidendę, pod warunkiem jednak, że spółka nie będzie miała potrzeb związanych z finansowaniem akwizycji.

d3pf21y

"Jesteśmy zainteresowani przejęciami, które mają sens. Obecnie przyglądamy się jednemu takiemu projektowi, który może być realizowany w pierwszym kwartale przyszłego roku" - powiedział.

Pytany czy wśród projektów akwizycyjnych, którymi interesuje się Quercus jest BPH TFI, odpowiedział twierdząco.

"Jesteśmy zainteresowani zakupem BPH TFI. Sądzę jednak, że nie będziemy jedynym podmiotem zainteresowanym tym TFI" - powiedział.

Dobre wyniki finansowe Quercusa to pochodna wzrostu aktywów pod zarządzaniem. Na koniec listopada 2013 r. miały one wartość 4,26 mld zł, podczas gdy rok wcześniej były na poziomie 1,57 mld zł.

d3pf21y

"Grudzień nie będzie już tak dobry dla rynku funduszy inwestycyjnych jak poprzednie miesiące i zakończymy rok z podobnym poziomem aktywów jak na koniec listopada, czyli około 4,2 mld zł" - powiedział Buczek.

"Ten rok jest naprawdę udany i nie ma co oczekiwać, że równie dobrze będzie w przyszłości. Jeśli w przyszłym roku udałoby nam się zwiększyć aktywa o 500 mln zł, to będę zadowolony" - dodał.(PAP)

gsu/ ana/

d3pf21y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pf21y