Trwa ładowanie...

Rekordowe zarobki polskich menedżerów

Podwyżki pensji i ogromne roczne premie, oto powody, że średnie zarobki czołowych polskich menedżerów osiągnęły w zeszłym roku rekordowe poziomy

Share
Rekordowe zarobki polskich menedżerów
Źródło: Thinkstock
d47oz17

Podwyżki pensji i ogromne roczne premie, z tych powodów średnie zarobki czołowych polskich menedżerów osiągnęły w zeszłym roku rekordowe poziomy.

Kadra zarządzająca wysokiego szczebla nie odczuła w 2012 roku inflacji, która sprawiła, że realne dochody zwykłych pracowników nie wzrosły pomimo podwyżek. Całkowite zarobki członków zarządu i menedżerów wzrosły o 24,5 proc., więc powyżej wzrostu cen. Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Hay Group. Dokonała ona analizy wynagrodzeń w 302 firmach.

d47oz17

- Miniony rok był wyjątkowo udany dla szefów. Po kilku latach stagnacji 2012 był rokiem dynamicznych zwyżek płac kadry zarządzającej – ocenia w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” Norbet Matusiak, ekspert Hay Group. Jego zdaniem zarobki w największych spółkach poszły w górę o 60 proc. Jego zdaniem wpływ na taki stan rzeczy miały bonusy przyznawane za wyjątkowo udany rok 2011, a także podwyżki pensji, wynoszące średnio 10 proc.

Poziom dochodów kadry zarządzającej jest najwyższy od roku 2008.

MA,WP.PL

d47oz17

Podziel się opinią

Share
d47oz17
d47oz17