Trwa ładowanie...
d1vbenj
Deutsche Welle
bmw

RFN: rekordowe rabaty na diesle

Przy zakupie nowego samochodu niemieccy dilerzy udzielają nadzwyczaj wysokich rabatów. Producenci wypychają na rynek diesle.
Share
BMW
BMWŹródło: Materiały prasowe, Fot: BMW
d1vbenj

Afera dieslowa pozwalałaby przypuszczać, że coraz mniej będzie amatorów na samochody z silnikiem Diesla. Liczba nowych, rejestrowanych w RFN diesli wzrasta jednak, co, jak wynika z analiz specjalistów, dzieje się przede wszystkim za sprawą bardzo wysokich rabatów udzielanych przez producentów.

Szczególnie dilerzy Volkswagena udzielają klientom dodatkowych upustów na wybrane modele – zaznacza ekspert do spraw motoryzacji Ferdynand Dudenhoeffer, stale obserwujący rynek samochodowy.

Na branżowych portalach internetowych np. Golf Variant z silnikiem Diesla można kupić za cenę niższą o 28,8 proc. niż cena sugerowana przez producenta, podczas gdy ten sam model z silnikiem benzynowym oferowany jest jedynie z rabatem 14,7 proc. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku modelu VW Tiguan. Dla porównania: modele końcówki produkcji „trójki” BMW w wersji diesel i benzynowej oferowane są z 25-procentowym rabatem.

d1vbenj

Wielu producentów samochodów oferuje przy zakupie nowego samochodu z silnikiem Diesla także własne premie za złomowanie starego samochodu lub odsprzedanie go dilerowi. Eksperci zaznaczają, że przy takim modelu zakupu nowego samochodu nie można jednak liczyć na korzystną cenę oddawanego samochodu.

Obserwatorzy rynku podkreślają, że generalnie poziom rabatów udzielanych przez producentów jest bardzo wysoki. Akcji rabatowych jest co prawda trochę mniej, ale przeciętnie klientom oferuje się upusty na poziomie 16,3 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vbenj

Podziel się opinią

Share
d1vbenj
d1vbenj