Trwa ładowanie...

Rosja łagodzi embargo

Putin zmienia listę zakazanych towarów i dopuszcza do importu niektórych produktów spożywczych. Na liście znajdują się niektóre warzywa, suplementy diety czy łososie i pstrągi - podaje serwis rt.com.

Rosja łagodzi embargoŹródło: Fotolia, fot: Nitr
dufgdec
dufgdec

Putin zmienia listę zakazanych towarów i dopuszcza do importu niektórych produktów spożywczych. Na liście znajdują się niektóre warzywa, suplementy diety oraz łososie i pstrągi - podaje serwis rt.com.

Po modyfikacjach rosyjskiego rządu z listy zostały usunięte sadzonki ziemniaków i cebuli, nasiona kukurydzy. Mogą one być teraz swobodnie importowane z krajów zachodu. Do tego wyjątkiem zostały objęte także suplementy diety pochodzenia roślinnego, takie jak witaminy czy białka w proszku.

Po wcześniejszym apelu części rosyjskiego społeczeństwa zezwolono także na import nabiału nie zawierającego laktozy, a także innych produktów spożywczych np. bez glutenu. W Rosji nie ma bowiem innej alternatywy dla nietolerujących tych składników jak kupować produkty zagranicznych producentów.

Ze zmian ucieszy się także Norwegia. Z listy bowiem usunięto narybek łososi i pstrągów. Rosja jest jednym z największych importerów owoców morza, a dla Norwegii stanowiła 10 proc. zbytu.

Oprócz najważniejszych suplementów, Rosja mówi, że jest gotowa, aby spróbować zastąpić zagraniczne towary krajowymi.

dufgdec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufgdec