Trwa ładowanie...

Rząd poprawi dostęp do lekarzy specjalistów. Dosypie do służby zdrowia półtora miliarda

Skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów - to priorytety Ministerstwa Zdrowia, o których mówił w środę szef resortu Łukasz Szumowski. Skorzystać mają też niepełnosprawni.

Share
Rząd poprawi dostęp do lekarzy specjalistów. Dosypie do służby zdrowia półtora miliarda
Źródło: East News, fot: East News
dn9pyjj

W środę Szumowski wypowiedział się dla mediów razem z szefem NFZ Andrzejem Jacyną przed debatą "Wspólnie dla zdrowia". Ze słów ministra wynika, że środki na leczenie zostaną jeszcze w tym roku zwiększone o 1,5 mld zł.

Mają zostać przeznaczone m.in. na operacje zaćmy, endoprotezoplastykę, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny i rehabilitację osób niepełnosprawnych - podaje Polska Agencja Prasowa. Według Szumowskiego od 1 lipca NFZ będzie przygotowany do przyjęcia poza kolejnością na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zobacz też: Sekielski o pilotażowym programie NFZ

Poprawiony zostanie też dostęp m.in. do kardiologów, neurologów i endokrynologów. Szumowski zadeklarował, że w przypadku tych specjalistów do końca roku kolejki zmniejszą się w istotny sposób.

dn9pyjj

Szumowski powiedział też, że na skrócenie kolejek do lekarzy wpłynie również m.in. wprowadzenie "całego pakietu rozwiązań dla pielęgniarek", w tym porady pielęgniarskiej. Dodatkowe pieniądze mają też zostać przeznaczone na rezonans magnetyczny i tomografię.

Szef NFZ Andrzej Jacyna tłumaczył z kolei, że dodatkowe 1,5 mld zł to pieniądze z wyższych niż planowano wpływów ze składki ubezpieczeniowej, a także wynik wewnętrznych rozliczeń Funduszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn9pyjj

Podziel się opinią

Share
dn9pyjj
dn9pyjj