Trwa ładowanie...
dl8vrjl

Rząd poprawi dostęp do lekarzy specjalistów. Dosypie do służby zdrowia półtora miliarda

Skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów - to priorytety Ministerstwa Zdrowia, o których mówił w środę szef resortu Łukasz Szumowski. Skorzystać mają też niepełnosprawni.
Share
Minister Łukasz Szumowski zapowiada skrócenie kolejek do lekarzy.
Minister Łukasz Szumowski zapowiada skrócenie kolejek do lekarzy.Źródło: East News, Fot: East News
dl8vrjl

W środę Szumowski wypowiedział się dla mediów razem z szefem NFZ Andrzejem Jacyną przed debatą "Wspólnie dla zdrowia". Ze słów ministra wynika, że środki na leczenie zostaną jeszcze w tym roku zwiększone o 1,5 mld zł.

Czytaj też: Pięć złotych za wizytę u lekarza. Były szef NFZ ma pomysł na skrócenie kolejek

Mają zostać przeznaczone m.in. na operacje zaćmy, endoprotezoplastykę, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny i rehabilitację osób niepełnosprawnych - podaje Polska Agencja Prasowa. Według Szumowskiego od 1 lipca NFZ będzie przygotowany do przyjęcia poza kolejnością na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności.

dl8vrjl

Zobacz też: Sekielski o pilotażowym programie NFZ

Poprawiony zostanie też dostęp m.in. do kardiologów, neurologów i endokrynologów. Szumowski zadeklarował, że w przypadku tych specjalistów do końca roku kolejki zmniejszą się w istotny sposób.

Czytaj też: NFZ ma dość. Szykuje się na tych, którzy uciekają leczyć się za granicę

dl8vrjl

Szumowski powiedział też, że na skrócenie kolejek do lekarzy wpłynie również m.in. wprowadzenie "całego pakietu rozwiązań dla pielęgniarek", w tym porady pielęgniarskiej. Dodatkowe pieniądze mają też zostać przeznaczone na rezonans magnetyczny i tomografię.

Szef NFZ Andrzej Jacyna tłumaczył z kolei, że dodatkowe 1,5 mld zł to pieniądze z wyższych niż planowano wpływów ze składki ubezpieczeniowej, a także wynik wewnętrznych rozliczeń Funduszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl8vrjl

Podziel się opinią

Share
dl8vrjl
dl8vrjl