Trwa ładowanie...
d3nqkch

Rząd poprawi dostęp do lekarzy specjalistów. Dosypie do służby zdrowia półtora miliarda

Skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów - to priorytety Ministerstwa Zdrowia, o których mówił w środę szef resortu Łukasz Szumowski. Skorzystać mają też niepełnosprawni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Łukasz Szumowski zapowiada skrócenie kolejek do lekarzy.
Minister Łukasz Szumowski zapowiada skrócenie kolejek do lekarzy. (East News, Fot: East News)
d3nqkch

W środę Szumowski wypowiedział się dla mediów razem z szefem NFZ Andrzejem Jacyną przed debatą "Wspólnie dla zdrowia". Ze słów ministra wynika, że środki na leczenie zostaną jeszcze w tym roku zwiększone o 1,5 mld zł.

Czytaj też: Pięć złotych za wizytę u lekarza. Były szef NFZ ma pomysł na skrócenie kolejek

Mają zostać przeznaczone m.in. na operacje zaćmy, endoprotezoplastykę, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny i rehabilitację osób niepełnosprawnych - podaje Polska Agencja Prasowa. Według Szumowskiego od 1 lipca NFZ będzie przygotowany do przyjęcia poza kolejnością na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności.

d3nqkch

Zobacz też: Sekielski o pilotażowym programie NFZ

Poprawiony zostanie też dostęp m.in. do kardiologów, neurologów i endokrynologów. Szumowski zadeklarował, że w przypadku tych specjalistów do końca roku kolejki zmniejszą się w istotny sposób.

Czytaj też: NFZ ma dość. Szykuje się na tych, którzy uciekają leczyć się za granicę

Szumowski powiedział też, że na skrócenie kolejek do lekarzy wpłynie również m.in. wprowadzenie "całego pakietu rozwiązań dla pielęgniarek", w tym porady pielęgniarskiej. Dodatkowe pieniądze mają też zostać przeznaczone na rezonans magnetyczny i tomografię.

d3nqkch

Szef NFZ Andrzej Jacyna tłumaczył z kolei, że dodatkowe 1,5 mld zł to pieniądze z wyższych niż planowano wpływów ze składki ubezpieczeniowej, a także wynik wewnętrznych rozliczeń Funduszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nqkch

Podziel się opinią

Share

d3nqkch

d3nqkch