Trwa ładowanie...

Są chętni, by pracować do siedemdziesiątki

Nie wszyscy obawiają się wydłużenia wieku emerytalnego. Osoby mające
wysokie kwalifikacje zawodowe, już teraz starają się pracować o kilka lat dłużej niż to wynika z
przepisów.

Są chętni, by pracować do siedemdziesiątkiŹródło: zdjęcie producenta
dsbm7rr
dsbm7rr

Nie wszyscy obawiają się wydłużenia wieku emerytalnego. Osoby mające wysokie kwalifikacje zawodowe, już teraz starają się pracować o kilka lat dłużej niż to wynika z przepisów - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

Prawdziwymi rekordzistkami są pielęgniarki i położne - blisko 10 proc. aktywnych osób w tym zawodzie stanowią te, które mogłyby już przejść na emeryturę. To prawie 3 tys. położnych na 32 tys. pracujących i ponad 23 tys. pielęgniarek, w tym 1,4 tys. powyżej siedemdziesiątki, na 274 tys. wykonujących ten zawód.

Jak wylicza dziennik, podobnie jest z lekarzami i dentystami - na 157 tys. osób, ponad 27 tys. jest w wieku emerytalnym, w tym 12 tys. ukończyło 70 lat. Z kolei ze 115 tys. inżynierów budownictwa ponad 17 tys. choć już ukończyło 65 lat, nadal pracuje.

Takie osoby wybierają dalszą pracę, bo wolą otrzymywać wynagrodzenie, a nie świadczenie z ZUS. Niektórzy obawiają się też, że mogą mieć problem z dorobieniem do emerytury - stwierdza "DGP".

"Trzeba jednak pamiętać, że tak długo mogą tylko pracować osoby mające wysokie kwalifikacje zawodowe, których wiedza decyduje o wynikach ich pracy" - podkreśla wiceszefowa OPZZ Wiesława Taranowska.

dsbm7rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsbm7rr