Trwa ładowanie...
dstz02z

Siły Zbrojne: groźny terrorysta wyeliminowany w Ghazni (komunikat)

...

Share
dstz02z

15.11. Warszawa - Rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych informuje:

Talibski dowódca Hafiz Sardar odpowiedzialny za ataki na polskich żołnierzy, przedstawicieli administracji oraz Afgańskie Siły Bezpieczeństwa i ISAF, zginął w wyniku operacji przeprowadzonej przez sojusznicze Wojska Specjalne.

W prowincji Ghazni dobiegła końca prowadzona od kilku miesięcy na szeroką skalę operacja sojuszniczych Sił i Służb Specjalnych. W wyniku intensywnych działań operacyjnych oraz prac wywiadowczych wyeliminowano Hafiza Sardara. Zabity, talibski dowódca odpowiedzialny był m.in. za organizację i przeprowadzenie skutecznego ataku na szefa prokuratury i przewodniczącego Rady w prowincji Ghazni oraz atak na patrol 21 grudnia, w wyniku którego zginęło pięciu polskich żołnierzy.

W wyniku wymiany ognia wraz z Sardarem zginął również jego zastępca oraz ochroniarz. Operacja Wojsk Specjalnych została przeprowadzona wczoraj, w późnych godzinach wieczornych w polskiej strefie odpowiedzialności w dystrykcie Khwaja Omari na ternie prowincji Ghazni. Próby pojmania Hafiza Sardara podejmowane były już kilkakrotnie, jednakże częsta zmiana dyslokacji, wyglądu i sposobu działania terrorysty uniemożliwiły jego przechwycenie. Tym razem kompleksowe informacje zebrane przez polskie służby wywiadowcze przyczyniły się do bezpośredniego, skutecznego działania Wojsk Specjalnych ISAF.

Po stronie sił ISAF i ludności cywilnej nie odnotowano żadnych strat.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

dstz02z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dstz02z
dstz02z