Trwa ładowanie...
d2iufmc

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- W 2017 roku możliwe będą decyzje w sprawie inwestycji PGNIG w irańskie złoże - poinformował prezes Piotr Woźniak.

Share
d2iufmc

- PGNiG szuka okazji do przejęć, jednak jak na razie nie widzi ciekawych ofert na rynku. W tej chwili nie rozważa przeprowadzenia kolejnego skupu akcji - poinformował PAP Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

- Asseco Poland miało w III kw. 2016 r. 81,7 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - podała spółka w raporcie. Wynik okazał, się 4,5 proc. wyższy niż konsensus rynkowy, który przewidywał 78,2 mln zł zysku netto.

- Portfel zamówień grupy Asseco Poland na 2016 r. w oprogramowaniu własnym ma wartość 6.105 mln zł i jest 8 proc. wyższy rdr. Portfel zamówień w oprogramowaniu własnym na rynku polskim jest 5 proc. niższy rdr. - poinformował wiceprezes spółki Rafał Kozłowski.

d2iufmc

- Asseco Poland nie prowadzi obecnie rozmów, które mogłyby zaowocować istotnymi wydatkami na akwizycje w najbliższych dwóch kwartałach. Mogą pojawić się natomiast wydatki z związku z realizacją opcji sprzedaży przez akcjonariuszy mniejszościowych spółek z grupy. Informatyczna grupa pracuje nad poprawą rentowności.

- Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie wszystkich akcji Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing - podał UOKiK w komunikacie. Po fuzji łączny udział w rynku usług leasingowych nie przekroczy 20 proc.

- Ewentualne nabycie akcji Pekao przez PZU nie będzie oznaczać, że ubezpieczyciel nie wypłaci dywidendy za 2016 r. - wynika z wypowiedzi Tomasza Kulika, członka zarządu PZU, na czacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

- Produkcja energii elektrycznej netto w jednostkach wytwórczych PGE od stycznia do października 2016 roku spadła do 43,7 TWh z 46,4 TWh rok wcześniej - podała spółka.

d2iufmc

- Zarząd Miraculum zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o 6 mln zł poprzez emisję 2 mln akcji s. B o wartości nominalnej 3 zł i cenie emisyjnej 3 zł. Akcje zostaną zaoferowane wybranym inwestorom w ramach oferty prywatnej. Zarząd podjął także uchwałę o wyłączeniu prawa poboru tych akcji.

- Notowana na rynku NewConnect spółka Marka, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych osobom fizycznym, obniża prognozy na ten rok. Zamiast 1,32 mln zł zysku netto zapowiada 2,56 mln zł straty. Przychody mają wynieść 13,8 mln zł wobec 16,3 mln zł zapowiadanych wcześniej.

- Elektrotim zamierza pozostać spółką dywidendową i zarząd planuje rekomendowanie walnemu przeznaczenia części z zysku za rok 2016 na wypłatę dla akcjonariuszy - poinformował na konferencji Andrzej Diakun, prezes Elektrotimu.

- Europejski Bank Inwestycyjny rozmawia o objęciu obligacji hybrydowych nie tylko z Tauronem, ale również z innymi firmami energetycznymi - poinformowali PAP przedstawiciele EBI. Bank może w ciągu kilku miesięcy poinformować o umowie, której wartość może wynieść kilkaset mln zł.

d2iufmc

- Zarząd Polcolorit zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ciech Soda Romania (CSR), spółka zależna Ciechu, zawarła umowę na dostawy pary technologicznej z S.C. CET Govora w Rumunii - poinformował Ciech w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Open Finance sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii E - poinformowała Komisja w komunikacie.

- Konsorcjum spółek Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Famur Pemug złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę Szybu Grzegorz, wraz z budową infrastruktury powierzchniowej, dla Tauronu Wydobycie - poinformował Kopex w komunikacie.

- Bank Pekao SA, w wyniku zawartego w spółce PBG układu, objął 62,85 mln akcji spółki, co oznacza, że posiada 8,15 proc. ogólnej liczby głosów na jej walnym zgromadzeniu - podało PBG w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc