Trwa ładowanie...
dnu95sr

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- UniCredit sprzedał w procesie ABB ok. 10 proc. akcji Pekao za ok. 3,3 mld zł - podał UniCredit w komunikacie prasowym. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło ok. 26,2 mln akcji w cenie 126 zł za sztukę.

Share
dnu95sr

- Komisja Nadzoru Finansowego po sprzedaży ok. 10 proc. akcji banku Pekao przez UniCredit, interesuje się planami grupy UniCredit w stosunku do inwestycji w Polsce - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy KNF Łukasz Dajnowicz.

- Gino Rossi liczy na dalszy wzrost efektywności i marż. Oczekuje, że drugie półrocze będzie lepsze dla spółki od pierwszego - poinformował w rozmowie z PAP prezes Tomasz Malicki.

- Oferta Rafako o wartości 149,65 mln euro netto została wybrana przez zamawiającego w przetargu na budowę bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem w ramach projektu nowej elektrociepłowni w Wilnie - podała spółka w komunikacie.

- J.W. Construction w II kwartale 2016 r. szacuje, że rozpozna w przychodach 600 lokali, wobec 197 w II kwartale 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

dnu95sr

- Akcjonariusze notowanej na NewConnect spółki Kupiec uchwalili wypłatę 0,06 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok - podała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę miałoby trafić 264,9 tys. zł.

- Oferta Torpolu o wartości 304,3 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK, dotyczącym modernizacji linii kolejowej na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy - podała spółka w komunikacie. Wartość oferty netto to 247,4 mln zł.

- Vantage Development wprowadził do oferty 195 mieszkań w ramach V etapu inwestycji Promenady Wrocławskie - podał deweloper w komunikacie prasowym.

- Ambicją Sare jest dalsza ekspansja na rynki zagraniczne poprzez tradycyjny model rozwoju - powiedział w rozmowie z PAP prezes Dariusz Piekarski. Jak dodał, spółka podtrzymuje cele emisyjne i dysponuje środkami na realizację większości z nich. Piekarski nie wykluczył także kolejnej akwizycji.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dnu95sr

Podziel się opinią

Share
dnu95sr
dnu95sr