Trwa ładowanie...
d3mllhe
12-10-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Import gazu LNG z USA może pomóc w dywersyfikacji dostaw surowca do Europy - uważają przedstawiciele Polski i USA. Strona polska liczy, że dzięki terminalowi LNG w Świnoujściu, zwłaszcza rynek gazu w Europie Środkowej i Wschodniej stanie się bardziej konkurencyjny.

d3mllhe
d3mllhe

- KHW potrzebuje 700 mln zł środków. Resort energii zakłada, że do końca listopada podpisana zostanie umowa z inwestorami, a do końca roku zasilą oni spółkę - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Nie widzę potrzeby zmian w zarządzie PGNiG - poinformował dziennikarzy Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

- PGNiG nie wyklucza, że może brać udział w finansowaniu ostatniego odcinka norweskiego w ramach projektu połączenia systemów gazowych między Polską a Norwegią - poinformował Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

- JSW w II kwartale przyszłego roku planuje przeprowadzić emisję akcji, pomimo wysokiego benczmarku dla cen węgla koksującego na IV kwartał - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d3mllhe

- Artifex Mundi nie wyklucza w przyszłości wypłaty dywidendy, ale priorytetem będą inwestycje - powiedział na konferencji prezes Tomasz Grudziński. Dodał, że spółka oczekuje "bardzo intensywnego" wzrostu przychodów w 2017 roku.

- Artifex Mundi oczekuje, że z emisji nowych akcji na GPW pozyska netto około 10-15 mln zł, które wyda na poszerzenie działalności wydawniczej, kampanię marketingową i promocję gry - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

- PKO BP, który wypowiedział Alma Market trzy umowy kredytowe, nie wyklucza udziału w ewentualnym postępowaniu sanacyjnym spółki i jest otwarty na rozmowy w tej sprawie - poinformował PAP Łukasz Świerżewski, rzecznik banku.

- Do końca 2016 roku planowane jest wycofanie akcji TelForceOne z GPW - poinformował podczas konferencji Wiesław Żywicki, wiceprezes spółki. Dodał, że firma przygotowuje się do złożenia wniosku do KNF, co może nastąpić po zakończeniu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji spółki w ostatnim wezwaniu, czyli po 10 listopada.

d3mllhe

- Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-wrzesień do 16,26 proc. z 15,17 proc. rok wcześniej - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- Udział Ursusa w ogólnej liczbie rejestracji nowych ciągników wyniósł w okresie styczeń-wrzesień 6,56 proc. wobec 2,93 proc. w analogicznym okresie 2015 roku - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

- Cena akcji w ofercie publicznej Stelmetu, producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej, została ustalona na 31 zł - podała spółka w komunikacie.

d3mllhe

- Comarch podpisał z Agencją Rynku Rolnego umowę na opiekę serwisową nad Zintegrowanym Systemem Informatycznym wspierającym realizację zadań ARR jako agencji płatniczej. Wartość zlecenia to 13 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Spółka z grupy notowanego na NewConnect Tower Investments podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości w Babicach Nowych w województwie mazowieckim za blisko 8 mln zł netto - podał Tower Investments w komunikacie.

- PKO BP planuje otworzyć oddział korporacyjny w Czechach w I połowie 2017 roku - poinformował bank w środowym komunikacie.

d3mllhe

- Plany Tevy dotyczące komercjalizacji leku biopodobnego do Rituxanu, nad którym pracuje koreański Celltrion, nie wpłyną na strategię Mabionu w zakresie harmonogramu badań klinicznych i wprowadzania leku MabionCD20 na rynek - poinformował PAP prezes Maciej Wieczorek. Jak dodał, spółka jest na "bardzo dobrej drodze" do finalizacji badań klinicznych i umowy partneringu.

- Zarząd PlayWay w ramach oferty publicznej przydzielił 1,2 mln akcji. Zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zostały zredukowane o 77,23 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

- KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego w Lubuskiej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo - Kredytowej w Zielonej Górze - podała KNF w środowym komunikacie.

d3mllhe

- Fundusze zarządzane przez Best zainwestowały w III kwartale 2016 r. 54,2 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 517,9 mln zł, co oznacza wzrost 217 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Zrug Zabrze, spółki zależnej Stalprofilu, podjął decyzję o zawiązaniu rezerw i utworzeniu odpisów, które obniżą skonsolidowany wynik finansowy brutto grupy o 14,4 mln zł - poinformował Stalprofil w komunikacie.

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zdecydowała w środę o odstąpieniu od negocjacji ze spółką KWK Siersza w sprawie sprzedaży kopalni Makoszowy. Oferta KWK Siersza była jedyną złożoną w ogłoszonym we wrześniu przetargu na sprzedaż zabrzańskiej kopalni.

d3mllhe

- Marcin Żółtek złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października. Na stanowisko prezesa zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko - poinformowała Aviva w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3mllhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mllhe