Trwa ładowanie...
d2vqe0k
12-04-2017 18:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Środowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU podjęło decyzję w sprawie emisji obligacji podporządkowanych na rynku krajowym lub międzynarodowym o łącznej wartości do 3 mld zł.

d2vqe0k

- Bank Millennium szacuje, że w I kwartale 2017 roku łączne koszty banku wynikające z płatności składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny wzrosną do ponad 50 mln zł, z około 20 mln zł zapłaconych rok wcześniej - poinformował PAP Biznes Joao Bras Jorge, prezes banku.

- Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje wypłatę z zysku za 2016 r. na dywidendę 204,65 mln zł, czyli 0,32 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Legg Mason poważnie rozważy propozycję Asseco Business Solutions, które w wezwaniu zaproponowało 59 zł za jedną akcję Macrologic - poinformował PAP Biznes Piotr Rzeźniczak, szef zespołu inwestycji i członek zarządu Legg Mason TFI.

- Wittchen może otworzyć w 2017 roku mniej salonów niż w ubiegłym roku. Stawia na rozwój e-commerce, także za granicą - poinformowała PAP Biznes Magdalena McLean, dyrektor finansowy Wittchen.

d2vqe0k

- Integer szacuje, że miał w 2016 roku 474,4 mln zł straty netto, 136,5 mln zł straty operacyjnej, dodatnią EBITDA na poziomie 24,8 mln zł i prawie 503 mln zł przychodów - podała spółka, powołując się na wstępne dane.

- Accor-Pannonia Hotels, spółka zależna Orbisu, podpisała list intencyjny z inwestorem zewnętrznym w sprawie sprzedaży hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" - podał Orbis w komunikacie. Zadeklarowana cena sprzedaży to 76 mln euro.

- Aktualna cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest "ostateczna", ponieważ obecny kurs spółki jest m.in. wynikiem trwającego przeglądu opcji strategicznych prowadzonym od października przez głównego akcjonariusza spółki - poinformował na środowej konferencji prezes Superior Industries, Donald J. Stebbins.

- NWZ Mediatela zdecyduje ws. obniżenia kapitału zakładowego z jednoczesnym jego podwyższeniem poprzez emisję akcji w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru, co ma umożliwić obronę przez próbą wrogiego przejęcia Hawe - poinformował Mediatel. ARP negatywnie ocenia zwołanie walnego, uznaje zarzuty Mediatela wobec ARP jako nieprawdziwe i zapowiada, że skieruje sprawę do KNF.

d2vqe0k

- Mostostal Warszawa podpisał z Henniger Investment umowę o generalne wykonawstwo budynku w Krakowie. Wartość kontraktu to 34,9 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- PKO Bank Hipoteczny upoważnił DM PKO BP oraz Erste Group do przeprowadzenia serii spotkań z inwestorami instytucjonalnymi zainteresowanymi nabyciem listów zastawnych - poinformował bank w komunikacie.

- Griffin Premium RE zadebiutuje na GPW w czwartek, 13 kwietnia - poinformowała spółka.

- EBOiR nabył w ramach oferty publicznej akcje spółki Griffin Premium RE reprezentujące 9,48 proc. jej kapitału za 84,4 mln zł, czyli ok. 20 mln euro - podał EBOiR w komunikacie prasowym.

d2vqe0k

- Fundusze zarządzane przez Altus TFI zwiększyły zaangażowanie w spółkę Orzeł Biały i mają 5,006 proc. jej akcji - podał Orzeł Biały w komunikacie.

- Walne Zakładów Magnezytowych Ropczyce zdecydowało o wypłacie 1 zł dywidendy na jedną akcję z zysku za 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

- W związku ze zmianą decyzji KNF zarząd GPW uchylił uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu akcjami Bumechu - podała GPW w komunikacie. Wznowienie obrotu nastąpi od sesji 13 kwietnia.

- Zysk netto grupy Budimex za I kwartał 2017 roku wyniósł 85,3 mln zł, co oznacza wzrost o 64 proc. rdr - podała spółka w komunikacie.

d2vqe0k

- W najbliższym czasie katowicki Węglokoks, konsolidujący swoje aktywa hutnicze pod marką Śląskie Huty Stali, zdecyduje o ewentualnym udziale w przetargu na zakup Walcowni Blach Batory w Chorzowie.

- Litenite, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, dokona 26 kwietnia przedterminowego wykupu niezabezpieczonych obligacji zapadających w 2022 roku o wartości nominalnej 1,52 mld zł. Transakcja obniży wynik skonsolidowany Cyfrowego Polsatu w I kw. o ok. 59 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- MCI Capital zaprasza do składania ofert sprzedaży do 2.320.712 akcji MCI Capital, stanowiących do 3,95 proc. w kapitale zakładowym, po 10 zł za papier - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police dysponuje nową bazą logistyczną, dzięki której będzie mogła sprzedawać więcej pakowanych produktów. W bazie, wartej 30 mln zł, zatrudnienie znalazło blisko 50 osób.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d2vqe0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqe0k