Trwa ładowanie...
d9qm1g3
d9qm1g3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Jan Kulczyk, w wieku 65 lat, zmarł w nocy z wtorku na środę w wyniku powikłań pooperacyjnych - podało Kulczyk Investments w komunikacie przesłanym PAP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9qm1g3

- Idea Bank chce utrzymać do końca roku sprzedaż produktów kredytowych na poziomie około 1,5 mld zł, rosnąc głównie w leasingu oraz faktoringu. Bank spodziewa się wzrostu w kolejnych kwartałach marży odsetkowej oraz co najmniej powtórzenia zysku brutto - powiedział PAP prezes Jarosław Augustyniak.

- Do końca 2017 r. zakończą się inwestycje, dzięki którym Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) stanie się nominalnie samowystarczalna energetycznie - powiedział w środę w Dąbrowie Górniczej prezes spółki Edward Szlęk.

- Portfel zamówień grupy Budimex na koniec czerwca 2015 roku wynosił 6,99 mld zł. Wartość netto kontraktów podpisanych w pierwszym półroczu to 2,88 mld zł w porównaniu do 1,41 mld zł w analogicznym okresie roku ubiegłego - podał Budimex w komunikacie.

d9qm1g3

- Ten rok może być dla Budimeksu rekordowy pod względem kontraktacji - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Dariusz Blocher.

- Budimex wypracował w II kw. 2015 r. 69,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 43,9 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Wynik okazał się 18,3 proc. powyżej konsensusu, który przewidywał 58,6 mln zł zysku netto.

- Polmed zawarł z Towarzystwem Ubezpieczeń Zdrowie porozumienie w sprawie realizacji umowy na pełnienie przez Polmed funkcji operatora medycznego. Spółka szacuje, że realizacja porozumienia może przełożyć się na zwiększenie wartości umowy do 13-14 mln zł przychodów rocznie (potencjalnie 18 mln zł) - podała spółka w komunikacie.

- Wojciech Wajda, główny akcjonariusz giełdowego Wasko, chce przejąć kontrolę nad spółką Novum, która jest operatorem telekomunikacyjnym oraz zajmuje się handlem energią elektryczną - wynika z komunikatu UOKiK.

d9qm1g3

- Zapisy w wezwaniu NovoTek Pharmaceuticals do sprzedaży 28,3 mln akcji Biotonu, dających 33 proc. głosów na WZ, rozpoczną się 31 lipca i potrwają do 13 sierpnia - poinformował pośredniczący w wezwaniu Millennium DM.

- Akcjonariusze Airway Medix, spółki notowanej na rynku NewConnect, zdecydują 25 sierpnia o przeniesieniu notowań akcji spółki na rynek główny GPW - podała Airway Medix w treści uchwał przygotowanych na NWZ.

- Zysk netto grupy Idea Banku w II kwartale 2015 roku wzrósł do 117,9 mln zł, czyli o 251,9 proc. rdr i 87,1 proc. kdk - poinformował bank w raporcie.

- Działająca w Niemczech spółka zależna Kruka zawarła umowę ramową z Commerz Finanz, na mocy której będzie co miesiąc kupowała pakiet wierzytelności - podał Kruk w komunikacie. Spółka szacuje, że w ciągu 15 miesięcy nabędzie wierzytelności o wartości nominalnej 37,5 mln euro.

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3