Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Grupa Energa szacuje, że miała w trzecim kwartale tego roku 439 mln zł EBITDA - podała spółka w komunikacie.

Share
d3t1jdh

- KNF zaleciła bankowi PKO BP utrzymanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 0,83 p.p. - podał bank w komunikacie.

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestuje 20 mln euro w pierwszą benchmarkową emisję denominowanych w euro listów zastawnych emitowanych przez PKO Bank Hipoteczny - poinformował bank w komunikacie.

- PGNiG planuje rozbudowę podziemnego magazynu gazu w Wierzchowicach. Projekt rozbudowy zakłada, że do 2022 roku pojemność czynna PMG Wierzchowice zwiększy się z 1.200 mln m sześc. do 2.000 mln m sześc. - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski w odpowiedzi na interpelację poselską.

d3t1jdh

- Wysokość dodatkowego wymogu kapitałowego związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych odzwierciedla indywidualną ocenę ryzyka w banku, w szczególności aktualny stan portfela kredytowego - poinformował PAP rzecznik prasowy KNF Łukasz Dajnowicz.

- Zysk netto X-Trade Brokers w trzecim kwartale 2016 roku spadł rdr o 92 proc., do 4,2 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Spadki dotknęły również inne pozycje wynikowe, w tym przychody oraz zysk operacyjny.

- Biomed-Lublin liczy na znaczący wzrost eksportu, który będzie motorem napędowym zwiększenia sprzedaży spółki w najbliższych latach - poinformował PAP prezes Andrzej Stachnik. Spółka chce, by eksport stanowił ponad 50 proc. jej sprzedaży, a priorytetowymi kierunkami są Kanada, Australia oraz Ameryka Południowa.

- Redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej akcji Stelmetu, producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej, wyniosła 85,92 proc. - podała spółka w komunikacie.

d3t1jdh

- PKO Bank Hipoteczny wyemituje listy zastawne o wartości 500 mln euro. W procesie budowy księgi popytu ponad 90 inwestorów złożyło deklaracje nabycia na łączną kwotę ok. 1,5 mld euro - poinformował bank w komunikacie.

- UOKiK wydał zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi (PDA). Transakcja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji - informuje Urząd.

- Sfinks Polska planuje analizę strategii w kontekście zmieniającego się otoczenia prawno-rynkowego, w tym planowanego zakazu handlu w niedziele. Spółka nie spodziewa się jednak, by wpływ zakazu na jej sprzedaż był bardzo negatywny - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji.

- We wtorek UOKiK poinformował o swoich zastrzeżeniach dotyczących przejęcia przez Eurocash kontroli nad Polską Dystrybucją Alkoholi (PDA). Zdaniem Urzędu transakcja ta może ograniczyć konkurencję. Spółka chce odpowiedzieć na wątpliwości UOKiK i liczy, że uda się jej przejąć PDA - podał Eurocash w komunikacie.

d3t1jdh

- Biuro Inwestycji Kapitałowych i sprzedający Belancor zdecydowali o wznowieniu oferty publicznej. Zapisy w transzy indywidualnej będą przyjmowane od 27 października do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej o jeden dzień dłużej - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Chemoservis-Dwory podpisał umowę z EnergoAsh Południe na budowę specjalistycznej instalacji. Wartość kontraktu to 34 mln zł netto.

- Fundusze zarządzane przez TFI PZU przekroczyły próg 5 proc. w kapitale zakładowym Enei i mają łącznie 5,16 proc. akcji tej spółki - poinformowała Enea w komunikacie.

- Bloober Team podpisał z NCBiR umowę o dofinansowanie projektu |MEDIUM|. Całkowity koszt realizacji projektu to 8,38 mln zł, a wartość przyznanego dofinansowania 5,03 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d3t1jdh

- Producent i wydawca gier PC i mobilnych, spółka PlayWay, zadebiutuje na warszawskiej giełdzie w środę, 19 października - podała giełda w komunikacie.

- Unibep zawarł z zamawiającym, fińską spółką Cramo PLC, umowę dotyczącą sprzedaży i dostawy obiektów modułowych. Łączna szacunkowa wartość kontraktu wynosi ok. 139,33 mln zł netto - podał Unibep w komunikacie.

- Audyt kontrolny wykazał, że zakład produkcyjny spółki bakaliowej Atlanta Poland spełnia wymagania Jeronimo Martins Polska w zakresie produkcji marki własnej - podała spółka w komunikacie.

- Zysk netto koncernu IBM w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 3,29 USD na akcję, a rynek oczekiwał 3,23 USD zysku na akcję.

- Amerykański bank Goldman Sachs zanotował w trzecim kwartale 2016 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 4,88 USD - podał Goldman Sachs w raporcie kwartalnym.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh