Trwa ładowanie...
dnyjobc

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku PGNiG o zawieszenie wykonania decyzji w sprawie oddania Gazpromowi dostępu do 80 proc. gazociągu OPAL - poinformował we wtorek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Share
dnyjobc

- PGNiG przygotowuje się do przetargu na centralizację systemów bilingowych, który ma być postępowaniem otwartym. W połowie grudnia grupa ogłosiła przetarg na dostawę i udzielenie licencji oprogramowania SAP, którego elementem jest dostawa licencji w zakresie funkcjonalności bilingowych dla klientów dystrybucyjnych.

- PGE, Enea, Energa, PGNiG podpisały list intencyjny z Polimeksem, w którym wyraziły zamiar rozważenia potencjalnej inwestycji w tę spółkę oraz na podstawie którego przystąpili do rozmów z Polimeksem mających na celu wypracowanie szczegółowych parametrów transakcji - poinformowały spółki w komunikatach.

- Spółka zależna Energi, Energa Elektrownie Ostrołęka, zawarła umowę z Polską Grupą Górniczą na dostawy węgla do elektrowni Ostrołęka B - podała Energa w komunikacie.

- Grupa LPP założyła spółkę zależną z siedzibą w Belgradzie, w Serbii - podało LPP w komunikacie.

dnyjobc

- Notowana na NewConnect spółka Parcel Technik, działająca na rynku dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich, chce pozyskać w pierwszej połowie 2017 roku 2-3 mln euro na rozwój sieci "skrytkomatów" na rynku niemieckim i polskim. Rozważa emisję akcji - podała spółka w komunikacie prasowym.

- TXM, właściciel sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek, 29 grudnia - poinformowała we wtorek spółka.

- DM BOŚ zmniejszył zaangażowanie w spółkę Sunex i ma obecnie 2,51-proc. udział w jej kapitale zakładowym i 2,01 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu - podał Sunex w komunikacie.

- MetLife OFE zmniejszył zaangażowanie w akcjonariacie Fabryk Mebli Forte do 3,59 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu spółki - podało Forte w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dnyjobc

Podziel się opinią

Share
dnyjobc
dnyjobc