Trwa ładowanie...
duwlb96
24-11-2015 17:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- PKO BP szacuje, że będzie musiał wnieść do BFG około 350 mln zł, które będą przeznaczone na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w SK Banku. Płatność ta obciąży wyniki IV kwartału - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

duwlb96

- mBank szacuje, że będzie musiał wnieść do BFG około 146 mln zł, które będą przeznaczone na wypłatę środków gwarantowanych z tytułu depozytów zgromadzonych w SK Banku. Płatność ta obciąży wyniki IV kwartału - poinformował bank w komunikacie.

- Wypłata przez banki środków związanych z upadłością SK Banku oraz środków na fundusz wsparcia kredytobiorców przy BGK obciąży wyniki banków w IV kwartale, natomiast składki na BFG płatne będą w I kwartale 2016 roku i będą księgowane jednorazowo - poinformował PAP Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.

- Minister Skarbu Państwa odwołał Macieja Bałtowskiego z rady nadzorczej Orlenu, powołując jednocześnie do jej składu Remigiusza Nowakowskiego - poinformował PKN w komunikacie.

- Analitycy Trigon DM, oferującego akcje Krynicy Vitamin, wycenili akcje tej spółki w przedziale 192-216 mln zł, co daje 15,6-17,6 zł na akcję - wynika z raportu, do którego dotarła PAP.

duwlb96

- Police poinformowały we wtorek o zawarciu dwóch umów sprzedaży nawozów wieloskładnikowych i mocznika o łącznej wartości ponad 607 mln zł - podała spółka w komunikatach.

- Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych określił 30 listopada 2015 roku jako dzień podziału 86.348.289 akcji PZU o wartości nominalnej 1 zł każda na 863.482.890 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

- Nie planujemy zwolnień pracowników - zapewnił we wtorek prezes spółki Lubelski Węgiel Bogdanka Zbigniew Stopa. Przedstawiciele koncernu Enea, który przejął kopalnię, zapowiedzieli, że Bogdanka będzie się rozwijać.

- Enter Air szacuje, że wpływy netto z emisji do 7 mln nowych akcji wyniosą ok. 110 mln zł netto. Spółka podtrzymuje prognozy finansowe, które zakładają osiągnięcie 761,1 mln zł przychodów i 33 mln zł zysku netto - poinformowali przedstawiciele Enter Air na konferencji prasowej.

duwlb96

- Przychody operatora komórkowego Play wzrosły w trzecim kwartale o 19,3 proc. do 1,37 mld zł. Przychody pochodzące z użycia sieci przez klientów wzrosły rocznie o 15,5 proc. do 1,07 mld zł - podali przedstawiciele operatora na konferencji.

- Bank Pocztowy liczy, że dokapitalizowanie go przez akcjonariuszy pozwoli mu w 2016 roku na ponad 20 proc. wzrost sprzedaży i salda kredytów konsumpcyjnych. W połowie 2016 roku bank chce wejść na rynek z nową marką banku mobilnego - poinformował Szymon Midera, prezes banku.

- Master Pharm, producent suplementów diety, planuje pozyskanie z oferty publicznej 32,5-54,5 mln zł netto, które chce przeznaczyć na inwestycje i akwizycje - wynika z prospektu emisyjnego spółki.

- Wikana chce zamknąć 2015 r. z zyskiem netto i wyższą marżą brutto. Liczba sprzedanych lokali na koniec tego roku może przekroczyć 200 i wzrosnąć w 2017 roku do około 300 - poinformował we wtorek Robert Pydzik, prezes spółki. Jak dodał, Wikana pracuje nad nowym programem emisji obligacji, a pierwszej emisji można spodziewać się w I kw. 2016 roku.

duwlb96

- ZUS w styczniu czeka na wnioski o dopuszczenie do przetargu na utrzymanie KSI, a do września planuje wybrać wykonawcę, który przez cztery lata będzie utrzymywał system. Zakład liczy na spore oszczędności na nowej umowie utrzymaniowej. Przed końcem roku ogłosi przetarg na rozwój KSI.

- W przetargu na budowę drogi S5 na odcinku Radomicko - Kaczkowo, etap I odc. Radomicko (bez węzła) - Leszno Płd. oferty cenowe złożyło siedmiu wykonawców. Najtańsza okazała się oferta konsorcjum Mota-Engil za 443,3 mln zł brutto. Na drugim miejscu znalazła się oferta Budimeksu z ceną 466,8 mln zł brutto - podała GDDKiA.

- WDX (dawniej Wandalex) liczy na około 20 proc. wzrostu przychodów w całym 2015 roku - poinformował na wtorkowej konferencji prezes Marek Skrzeczyński. Spółka po trzech kwartałach wypracowała o 40 proc. wyższą sprzedaż, jednak baza wyników z ostatniego kwartału 2014 roku jest - jak podał prezes - wyjątkowo wysoka.

- Fundusze zarządzane przez Quercus TFI zmniejszyły zaangażowanie w Projprzem i po zmianie mają 214.457 akcji uprawniających do 2,82 proc. głosów - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

duwlb96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwlb96