Trwa ładowanie...
d8gj3ck
13-10-2015 17:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Ogłoszone we wtorek przez PKN Orlen przejęcia spółek w Kanadzie i USA zaspokajają apetyt koncernu na akwizycje w najbliższym czasie - poinformowali przedstawiciele spółki na telekonferencji. Łączny dodatkowy CAPEX na obie transakcje w latach 2015-2016 płocka firma szacuje na 450 mln zł.

Share
d8gj3ck

- Orlen Upstream podpisał umowę kupna 100 proc. akcji kanadyjskiej spółki Kicking Horse Energy, zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu. Wartość transakcji to 356 mln CAD, czyli ok. 1,02 mld zł - podał Orlen w komunikacie.

- Orlen Upstream podpisał umowę połączenia z amerykańską spółką FX Energy. Za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia powołanej w USA nabędzie 100 proc. udziałów w FX Energy - podał Orlen w komunikacie. Wartość transakcji to 119 mln USD.

- Kurs akcji InPostu na otwarciu w debiucie na GPW spadł o 1,2 proc. do 24,7 zł.

- BBI Development wraz z partnerem, Liebrecht&wooD, rozpocznie w tym tygodniu budowę części biurowo-handlowej projektu Koneser - poinformowali dziennikarzy przedstawiciele obu firm.

d8gj3ck

- CEZ wyraził zainteresowanie przejęciem od szwedzkiego koncernu Vattenfall aktywów w Niemczech - podał CEZ w komunikacie.

- Walne Zgromadzenie Ambry zdecydowało o wypłaceniu 0,50 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2014/15 - podała spółka w komunikacie.

- Oferta Sygnity za 53,97 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Centralny System Bankowy dla BGK - podał bank.

- W przetargu na usługi utrzymania i asysty dla informatycznego systemu obsługi budżetu państwa Trezor najtańsza okazała się oferta spółki ITC za 23,4 mln zł. Drugą pod względem ceny ofertę złożyła spółka Dahliamatic z grupy Infovide-Matrix. Opiewa ona na 25,97 mln zł. O zamówienie ubiegają się także m.in: Sygnity i Comarch.

d8gj3ck

- PKP Intercity planuje wydać 1,8 mld zł na nowy tabor oraz zaplecze techniczne w latach 2016-2018 - podali przedstawiciele spółki. Do 2018 roku przewoźnik chce zwiększyć liczbę przewiezionych pasażerów do 41 mln.

- Inteliwise, specjalizująca się w rozwoju i świadczeniu specjalistycznych rozwiązań IT optymalizujących obsługę klienta, w 2015 r. trwale osiągnie próg rentowności, a sprzedaż ma przekroczyć 2,5 mln zł. Spółka obecnie rozmawia ws. przejęć z trzema podmiotami i nie wyklucza podwyższenia kapitału na realizację transakcji.

- Kompania Węglowa (KW) ma zapewnioną płynność finansową do końca listopada; aby przetrwać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku potrzebuje tymczasowego finansowania w wysokości 700 mln zł - poinformował prezes tej spółki Krzysztof Sędzikowski.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d8gj3ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gj3ck
d8gj3ck