Trwa ładowanie...
d1tyqiu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zarząd Banku BPH zdecydował o wdrożeniu planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020, w tym transformacji sieci sprzedaży. W celu realizacji planu bank w 2015 r. utworzy do 211 mln zł rezerwy. Zarząd spodziewa się, że planowane działania przyczynią się do osiągnięcia ok. 200 mln zł oszczędności rocznie.

Share
d1tyqiu

- General Electric w dalszym ciągu będzie poszukiwał inwestora strategicznego dla Banku BPH, ale ponieważ dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły efektu zdecydował o rozpoczęciu wdrażania programu transformacji biznesowej - poinformował BPH w komunikacie.

- Henryk Baranowski jest "absolutnie poważną" kandydaturą na stanowisko prezesa PGE - poinformował dziennikarzy minister skarbu Dawid Jackiewicz.

- Kluczowym zadaniem dla Tauronu jest nieprzekroczenie kowenantów w umowach kredytowych z bankami, dlatego prezes spółki Remigiusz Nowakowski planuje przegląd inwestycji i nie wyklucza rewizji struktury aktywów i ewentualnych dezinwestycji.

d1tyqiu

- Tauron liczy, że będą rozwiązania, które pozwolą na funkcjonowanie nowego bloku w Stalowej Woli - poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.

- Bank BGŻ BNP Paribas liczy na płatność 6,5 mln euro w gotówce oraz 2,2 mln euro w akcjach w związku z przejęciem Visa Europe przez Visa Inc. - podał bank w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na zaliczenie przez Alior Bank kwoty 183,35 mln zł z emisji obligacji podporządkowanych serii I oraz I1 do kalkulacji kapitału Tier II - podał Alior Bank w komunikacie.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG odwołało we wtorek czterech z ośmiu członków rady nadzorczej - poinformowała spółka. W ich miejsce powołano czterech nowych.

d1tyqiu

- Towarowa Giełda Energii od 12 stycznia 2016 roku umożliwi obrót instrumentami terminowymi na zielone certyfikaty - podała TGE w komunikacie prasowym.

- Spółka zależna Czerwonej Torebki, Merlin, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowała Czerwona Torebka w komunikacie.

- Portfel zamówień Bumechu 29 grudnia 2015 r. wynosi 194,5 mln zł, wobec 127,1 mln zł w analogicznym okresie 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1tyqiu

Podziel się opinią

Share
d1tyqiu
d1tyqiu