Trwa ładowanie...
d4hwm8z
d4hwm8z

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło wniosek taryfowy do Urzędu Regulacji Energetyki - poinformowała PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.
Share
d4hwm8z

- Kurs akcji spółki Infra wzrósł w debiucie na rynku NewConnect o 62,5 proc. do 3,9 zł.

- W wyniku realizacji trzyletniej strategii ABC Data chce zostać liderem w Europie Środowo-Wschodniej. Jednym z elementów nowej strategii mają być nowe umowy dystrybucyjne z producentami sprzętu, obejmujące cały region. ABC Data chce rozwijać się w regionie poprzez spółki córki w modelu exportowym. Myśli też o nowych segmentach działalności.

- W ocenie prezes ABC Data Ilony Weiss konsensus PAP zakładający wypracowanie przez ABC Data 75 mln zł EBITDA w 2015 r. nie jest wysoko postawioną poprzeczką. W jej ocenie nowe przepisy o VAT pozytywnie wpłyną na przepływy pieniężne i marże. Brak umowy z HP nie wpłynie istotnie na wyniki spółki.

d4hwm8z

- Indata Software po raz kolejny przesuwa harmonogram oferty publicznej ze względu na "niekorzystną sytuację rynkową" - podała spółka w komunikacie.

- Spółka z grupy Robyg podpisała przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości o powierzchni około 3,5 ha położonej w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Cena sprzedaży wynosi około 27 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- PKO BP planuje w I kwartale 2016 roku przedstawić nową strategię banku do 2020 roku, w której będzie chciał pozostać spółką dywidendową - poinformował PAP Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

- PKO BP w kolejnych miesiącach skoncentruje się na rozwoju organicznym, bank chce jednak pozostać silnym ośrodkiem konsolidacji sektora bankowego w Polsce - poinformował PAP Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

d4hwm8z

- PKO BP nie widzi, by popyt na kredyty w II kwartale znacznie odbiegał od popytu z I kwartału - poinformował PAP Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

- mBank oczekuje, że jego kredyty korporacyjne w II kwartale 2015 r. wzrosną w ujęciu kwartalnym - poinformował PAP Przemysław Gdański, wiceprezes banku.

- Rada nadzorcza Netii odwołała Pawła Szymańskiego z funkcji prezesa - podała spółka w komunikacie. Od 6 lipca, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, do wykonywania czynności prezesa została delegowana Bogusława Matuszewska.

- Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych w ofercie Pekabex wyniosła 84 proc. - podała spółka w komunikacie.

d4hwm8z

- Akcjonariusze Hydrapres zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 359,3 tys. zł, co daje 1 grosz na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Komputronik planuje powiększać powierzchnię sklepów, zwiększając jednocześnie ekspozycję klasycznego IT oraz wprowadzając nowy asortyment AGD, RTV oraz fotograficzny. Do końca roku spółka chce prowadzić 30 placówek w nowym modelu - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Restrukturyzacja Kompanii Węglowej przebiega lepiej niż zakładano, sytuacja płynnościowa firmy jest dobra - poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

- Polskie Inwestycje Rozwojowe pracują nad kilkoma projektami w branży górniczej lub okołogórniczej, a potencjalnym obszarem działalności Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw może być wsparcie na poziomie kapitałowym restrukturyzacji sektora węglowego - poinformował Jerzy Góra, prezes PIR.

d4hwm8z

- Akcjonariusze Kruka uchwalili wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Elektromontu uchwalili wypłatę 3 gr dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok. Łącznie na dywidendę ma trafić 195 tys. zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Teliani Valley Polska uchwalili wypłatę 2 gr dywidendy na akcję z zysku za 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Tella przychylili się do rekomendacji rady nadzorczej i uchwalili, że o podziale zysku zdecyduje NWZ spółki zwołane nie później niż 31 października 2015 r. - wynika z komunikatu spółki. Zarząd rekomendował wypłatę 0,6 zł dywidendy na akcję.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4hwm8z

Podziel się opinią

Share
d4hwm8z
d4hwm8z