Trwa ładowanie...
d4gfr7q
giełda
06-10-2010 17:35

Spokojna sesja

Po osiągnięciu we wtorek nowego tegorocznego rekordu hossy przyszedł czas na niewielką przecenę na rynku akcji. Zmienność notowań była jednak niewielka, gdyż na kluczowym indeksie WIG20 nie przekraczała 20 pkt.

d4gfr7q
d4gfr7q

Z istotnych informacji napływających na rynek należy odnotować, iż agencja Fitch obniżyła rating Irlandii z AA- do A+ z negatywną perspektywą, a dane napływające z amerykańskiego rynku pracy były niespodziewanie gorsze od oczekiwań analityków, gdyż okazało się, iż ubyło we wrześniu 39 tys. miejsc pracy. Ostatecznie na zamknięciu nasza giełda była jedną z nielicznych w Europie, która traciła na wartości, a najważniejszy indeks WIG20 na zamknięciu spadł 0,11 proc., obroty na całym rynku osiągnęły wartość 2 miliardów zł.

Wśród liderów wzrostów spółek o największej kapitalizacji znalazł się dzisiaj Asseco Poland. Spółka pozyskała zlecenie na rozbudowę oprogramowania wraz ze wsparciem technicznym dla Centrali NFZ o wartości 1,45 mln zł oraz wygrała przetarg organizowany przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 7 w Katowicach o wartości 0,83 mln zł netto na nadzór i opiekę serwisową nad oprogramowaniem Infomedica. Spółka zyskała dzisiaj 2,29 proc. i handlowana była na zamknięciu po 53,70 zł. Rosnące ceny miedzi na rynkach światowych spowodowały również olbrzymie zainteresowanie akcjami KGHM-u, które osiągnęły najwyższy poziom od listopada 2007 roku. Na przeciwnym biegunie znalazły się natomiast walory TP S.A. (-2,25 proc.), PGE (-1,88 proc.) oraz PKO BP (-1,85 proc.). Na szerokim rynku bardzo mocno rosły akcje Boryszewa. Po raz pierwszy akcje notowane były bez prawa poboru. Przypomnę, iż spółka zamierza zaoferować dotychczasowym akcjonariuszom 752 mln akcji w cenie emisyjnej 10 groszy. Na zakończeniu sesji za jeden
walor Boryszewa płacono 2,01 zł.

Dzisiejsza sesja jest pierwszą od pięciu dni spadkową sesją i ma moim zdaniem charakter korekcyjny. Za istotną linię wsparcia uważam obecnie poziom 2619 pkt, czyli maksymum z pierwszej połowy tego roku, które niedawno było istotną barierą oporu. Jeżeli chodzi natomiast o potecjalny poziom wzrostów, to możliwe jest w pierwszej kolejności testowanie poziomu 2719 pkt, wynikającego z górnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym nasza giełda porusza się od września 2009 roku. Po ewentualnym pokonaniu tej bariery nie można wykluczyć, że dotrzemy do poziomu 2754 pkt, czyli szczytu z 30 listopada 2008 roku. W moim przekonaniu scenariusz wzrostowy na rynku jest obecnie bardziej prawdopodobny.

Grzegorz Skrzyczyński
makler DM BZ WBK SA

d4gfr7q

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4gfr7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gfr7q