Trwa ładowanie...

Sześć firm chce budować trzeci odcinek S5

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na zaprojektowanie i budowę trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5, łączącego Korzeńsko i Wrocław. Budowa 19-kilometrowego fragmentu tej trasy powinna rozpocząć się jeszcze w 2014 r.

Sześć firm chce budować trzeci odcinek S5Źródło: AFP/ABDELHAK SENNA
d14vtqo
d14vtqo

Jak poinformowała PAP w środę Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, najtańsza oferta opiewa na 597 mln zł, zaś najdroższa na 703 mln zł.

- Zakładamy, że umowa zostanie podpisana na przełomie trzeciego i czwartego kwartału, a budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku" - dodała Borkowska.

Na 19-kilometrowym trzecim odcinku drogi S5 zbudowane zostaną dwa węzły (Trzebnica i Kryniczno), zaplanowano 10 mostów, w tym 750-metrową estakadę nad rzeką Widawą oraz 9 wiaduktów nad S5 w sieci dróg lokalnych. Ten odcinek S5 połączy Trzebnicę z północnym węzłem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Trasa S5 od granicy województwa dolnośląskiego w Korzeńsku do Wrocławia będzie składała się z dwóch jezdni, z których każda będzie miała dwa pasy ruchu. Łącznie dolnośląski odcinek tej trasy będzie miał 50 km. Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 r.

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo