Polacy zrobili się wybredni, nie biorą "byle czego"
Nastawienie Polaków do niemieckich ofert pracy uległo w ostatnich latach dużej zmianie. Okazuje się, że nasi rodacy stali się znacznie bardziej wymagający i krytyczni wobec oferowanych warunków pracy, co niezmiernie zaskoczyło niemieckich polityków, straszących zalewem taniej siły roboczej z Polski. A przecież jeszcze kilka lat temu Polacy "brali jak leci" - jakąkolwiek pracę.