Trwa ładowanie...

Tesco deklaruje, że wycofa ze sprzedaży w Polsce jaja z chowu klatkowego. Daje sobie na to ponad 8 lat

Brytyjska sieć handlowa podkreśla, że poza ceną produktu, klienci zwracają szczególną uwagę na jego kraj pochodzenia i sposób produkcji. Tesco już wycofało jaja z chowu klatkowego ze sklepów w Wielkiej Brytanii. Ale w Polsce daje sobie na to czas aż do końca 2025 roku.

Tesco deklaruje, że wycofa ze sprzedaży w Polsce jaja z chowu klatkowego. Daje sobie na to ponad 8 latŹródło: 123RF.COM
d2nhjgs

- Nasza decyzja dotycząca jajek z chowu klatkowego jest spójna z polityką Tesco mającą na celu prowadzenie zrównoważonego łańcucha dostaw i poprawę warunków hodowli zwierząt - powiedział Jamie Walker, dyrektor ds. produktów na Europę Środkową.

- Będziemy współpracować z naszymi dostawcami, aby w założonym terminie zagwarantować, że żadne ze sprzedawanych w naszych sklepach jajek nie pochodzi z chowu klatkowego - zadeklarował.

Sieć handlowa podkreśla, że inicjatywa ta jest integralną częścią starań Tesco, aby wszystkie produkty były pozyskiwane we właściwy i etyczny sposób i jest kontynuacją zobowiązania, jakie podjęło Tesco w Wielkiej Brytanii o zakończeniu sprzedaży jajek z chowu klatkowego.

Wideo: test jajek. O czym świadczy kolor żółtek?

Tesco zapewnia, że wszędzie tam, gdzie działa, chce oferować produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, "jednocześnie przyczyniając się do rozwiązywania problemów, które są ważne dla lokalnych społeczności".

Jak napisano w komuniacie firmy, już teraz w ofercie Tesco można znaleźć "szeroką ofertę jajek ekologicznych", z chowu ściółkowego czy z wolnego wybiegu.

W czasie planowanych zmian w asortymencie, Tesco wraz z dostawcami ma "ściśle przestrzegać obowiązujących, wysokich standardów dotyczących warunków hodowli i produkcji jajek".

d2nhjgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nhjgs