TVP szykuje TVP GO. Start usługi w pierwszym kwartale roku
Telewizja Polska zarejestrowała w Urzędzie Patentowym logo TVP GO oraz zarejestrowała domenę tvpgo.pl – informują wirtualnemedia.pl. Publiczny nadawca chce zintegrować serwisy streamingowe pod nowym szyldem. Start usługi planowany jest na pierwszy kwartał 2022 r.
25.01.2022 09:08
Jak przypomina serwis, obecnie TVP oferuje filmy, seriale, dokumenty i rozrywkę na żądanie w serwisach: TVP VOD i TVP Stream. Można tam również oglądać wybrane kanały telewizyjne, w tym regionalne.
TVP nie chce zdradzić szczegółów
Wirtualnemedia zapytały TVP o uruchomienie TVP GO. Oto odpowiedź:
- Telewizja Polska w ramach przyjętej strategii będzie wprowadzała kolejne usługi, o czym będzie informowała rynek w odpowiednim czasie – czytamy.
Jak wynika z informacji portalu, Telewizja Polska chce ujednolicić działanie wszystkich swoich serwisów streamingowych. TVP idzie śladem nadawców z całego świata, którzy oferują takie treści, stosując słowo: "GO".
W TVP GO mają sie pojawić propozycje z modelu wideo na żądanie i streaming kanałów TVP. W ofercie znajdą się także kanały komercyjne: TVN, Polsat, TV Puls i TV 4.
Hybrydowy dekoder od TVP
W lipcu ubiegłego roku prezes TVP Jacek Kurski zapowiadał start platformy cyfrowej.
- To będzie dekoder, który połączy funkcjonalność telewizji linearnej z możliwościami online. Stanie się to możliwe dzięki zmianie standardu nadawania na DVB-T2 - przypomina Kurski.
Przypomnijmy, że na wiosnę 2022 roku dotychczasowy sygnał DVB-T zacznie być powoli zastępowany sygnałem w standardzie DVB-T2/HEVC. To jednak wymaga zmian sprzętowych, a nawet - jak już informowaliśmy - konieczności wymiany odbiornika.
By ułatwić tę zmianę, TVP ma zaoferować własny hybrydowy dekoder.
Tymczasem, jak pisaliśmy poniedziałek, działająca w Telewizji Polskiej "Solidarność" poprosiła władze firmy o pilne spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń, która zrekompensuje inflację. Już we wrześniu o podwyżkę apelowały dwa inne związki.
- Inflacja w wysokości 8,3 proc. w sposób istotny pomniejsza tzw. dochód rozporządzalny, jakim dysponują pracownicy naszej firmy - podkreślił związkowiec.