Umiarkowana reakcja dolara na słabsze dane makro z USA

Indeks aktywności sektora przetwórczego Nowego Jorku spadł w kwietniu do 3,05 pkt. (szacowano zniżkę do 7,0 pkt.), a wskaźnik nastrojów wśród pośredników rynku nieruchomości (NAHB) obniżył się do 42 pkt. z 44 pkt. w marcu. Te dane nieco osłabiły dolara względem głównych walut.

Umiarkowana reakcja dolara na słabsze dane makro z USA
Źródło zdjęć: © DM BOS

15.04.2013 17:13

W przypadku EUR/USD wykorzystano to jako pretekst do próby złamania 1,3100, ale nie na długo. Układ wykresu nadal pozostaje spadkowy, choć kluczowy poziom 1,3035, którego naruszenie mogłoby uruchomić wyraźniejszy impuls spadkowy pozostaje nienaruszony. Mocny opór to nadal rejon 1,3100-1,3115. Niewykluczone, że argumentem do mocniejszego ruchu okażą się dopiero jutrzejsze dane z Niemiec – o godz. 11:00 poznamy kwietniowy indeks nastrojów analityków ZEW. Zwłaszcza, jeżeli odczyt będzie niższy od szacowanych 42 pkt. Jutro nastroje popsuć mogą też szacunki Międzynarodowego Funduszu Walutowego dotyczące perspektyw wzrostu globalnej gospodarki. Zwłaszcza, że trudno oczekiwać pozytywów dla strefy euro. Przemawiający dzisiaj w Amsterdamie szef ECB powtórzył to co jest wiadome – problemów nadal jest dużo, ale bank centralny nie może wyręczać rządów w reformach, które leżą w ich gestii. Mario Draghi zwrócił jednak uwagę na utrzymującą się wciąż „fragmentację” polityki banku centralnego, której zmiana jest teraz
jednym z głównych celów. Może to oznaczać, choć nie musi, że ECB nie będzie się spieszył z ewentualnymi cięciami stóp (jednak to też nic nowego dla rynku).

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

Pełna wersja raportu dostępna w formacie src="http://i.wp.pl/a/i/emerytury/pdf.gif"/>
_ Nota prawna: Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców.
Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. _

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
biznesrynek walutowynotowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)