Trwa ładowanie...
ddbsg52

UOKiK zgodził się na przejęcie przez 1&1 Internet kontroli nad home.pl

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez spółkę 1&1 Internet kontroli nad home.pl, podał urząd.
Share
ddbsg52

"Przeprowadzone postępowanie i badanie rynku wykazały, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie.

Uczestnicy koncentracji zajmują się tzw. usługami w chmurze obliczeniowej (m.in. hostingiem, rejestracją i utrzymaniem stron internetowych). W trakcie postępowania do Urzędu wpłynęły sygnały z rynku wyrażające wątpliwości w sprawie wpływu koncentracji na konkurencję, podano również.

"Dodatkowo, brak było dotychczas publicznie dostępnych i wiarygodnych danych na temat działalności związanej ze świadczeniem usług w chmurze obliczeniowej. Dlatego UOKiK zdecydował o przedłużeniu postępowania o cztery miesiące i przeprowadzeniu badania rynku. Pytania skierowano do ponad 30 podmiotów. Wśród nich była także Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), która wyraziła opinię, że transakcja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji. Jest to instytut badawczy pełniący funkcję krajowego rejestratora nazw internetowych w domenie krajowej .pl" - czytamy dalej.

ddbsg52

Przeprowadzona analiza wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowe rynki rejestracji i obsługi domeny krajowej .pl oraz usług hostingowych. Na żadnym z nich nie dojdzie jednak do ograniczenia konkurencji. Przede wszystkim nie zmieni się znacząco struktura tych rynków. Udziały uczestników koncentracji wynikają przede wszystkim z obecnej pozycji home.pl. Po dokonaniu transakcji 1&1 Internet nadal będzie musiał liczyć się z konkurencją innych przedsiębiorców, stwierdzono w informacji.

"Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce" - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

ddbsg52

Podziel się opinią

Share
ddbsg52
ddbsg52