Trwa ładowanie...

Uwaga! Tak oszukują Cię na sokach. Sprawdź

Bycie ekologicznym jest coraz bardziej na topie. I choć produkty sygnowane napisem "ekologiczne" są znacznie droższe od tych zwykłych, to nie jedna mama kupi swej pociesze zdrowy soczek z aronii. Dobrze robi? Cóż, jak wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Handlowej taki sok, choć na etykiecie ma napisane jak wół "sok z aronii", składa się z 63 procent z jabłek!

Share
Uwaga! Tak oszukują Cię na sokach. SprawdźŹródło: Jupiterimages
dm9holx

Takie słowa jak organiczny, czy ekologiczny robią furorę. W dodatku po tak zwane produkty eko często musimy udać się do specjalnych sklepików. Tam właśnie znajdziemy też całą gamę soków ekologicznych. Nie jakiś tam zwykłych za parę złotych w litrowym opakowaniu, ale specjalnych – jak zapowiada producent – wyprodukowanych z ekologicznych owoców.

(fot. Fakt)
Źródło: (fot. Fakt)

Okazało się jednak, że producenci zwyczajnie starają się nas nabić w przysłowiową butelkę! Oto przykłady: sok z porzeczek składa się w 22 procentach z porzeczek i aż w 78 procentach z jabłek, sok z aronii ma 70 procent jabłek, a wiśniowe 40 procent jabłek! – Taki sok z aronii to tak naprawdę sok jabłkowy z dodatkiem aronii. W innych przypadkach producent powinien na etykiecie umieścić nazwę: sok owocowy – mówi nam starszy inspektor Anna Gustkowicz.

Co zatem możemy zrobić aby nie dać się zwieść etykietom?

(fot. Fakt)
Źródło: (fot. Fakt)

– Dokładnie czytajmy skład! Wtedy przekonamy się z czego tak naprawdę zrobiony jest sok, na który mamy ochotę – radzi Gustkowicz – Do producentów, którzy źle oznakowali swoje produkty, wprowadzając klienta w błąd wystosowaliśmy pisma o prawidłowym oznakowaniu – dodaje.

Fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE

dm9holx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm9holx