Trwa ładowanie...
policja
17-07-2006 09:18

W policji brakuje ludzi

W zakopiańskiej policji jest 10 wolnych etatów. Nowi policjanci byliby bardzo pomocni, szczególnie w sezonie turystycznym. Obecnie 178 zakopiańskich policjantów wspomagają posiłki z Krakowa. Jak co roku, okres wakacji dla Zakopanego oznacza najazd turystów.

W policji brakuje ludziŹródło: Gazeta Krakowska
dgqmzay
dgqmzay

Z miasteczka liczącego 38 tysięcy mieszkańców powstaje miasto z ponad 200-tysięczną populacją. Fala turystów płynących pod Giewont niesie ze sobą nie tylko spragnionych wypoczynku na szlakach górskich, ale także przestępców liczących na łatwy zarobek. Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w mieście z taką liczbą ludzi nie jest łatwe. Dlatego od początku lipca zakopiańska policja wspomagana jest funkcjonariuszami z Krakowa. _ Komendant wojewódzki skierował do nas dodatkowych ośmiu policjantów. Będą oni nam pomagać do przez cały okres wakacji, czyli do końca sierpnia _ - mówi komendant powiatowy w Zakopanem, podinsp. Jacek Molenda.

Rejony najbardziej narażone

Krakowscy policjanci zostali skierowani w rejony najbardziej narażone na obecność potencjalnych przestępców. _ Dodatkowe patrole odesłane zostały do patrolowania Krupówek, targowiska pod Gubałówką oraz dworców PKP i PKS _ - zazancza Jacek Molenda. Dodatkowo policjanci są wspomagani przez strażników miejskich. _ Na najbardziej popularnych szlakach górskich organizujemy wspólne patrole ze strażą graniczną i pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego _ - dodaje zakopiański komendant.

Sprawdzona metoda

Łączone patrole oraz posiłki z Krakowa to sprawdzona już metoda. _ Pierwszy raz wspomagaliśmy się posiłkami w okresie zimowym, a następnie w czasie weekendu majowego _ - przypomina komendant Molenda. _ W okresie weekendu majowego zaobserwowaliśmy zdecydowanie mniej przestępczości, niż w ubiegłym roku _ - dodaje. Przede wszystkim zmniejszyła się liczba kradzieży dokonanych przez kieszonkowców. _ Z pewnością powodem tego jest fakt, że patrole funkcjonariuszy mundurowych są widoczne na ulicach _ - mówi zakopiański komendant.

Wolne etaty czekają

Pomimo zapotrzebowania na funkcjonariuszy, w zakopiańskiej komendzie są nadal wolne etaty. _ Obecnie mamy dziesięć wolnych miejsc. We wrześniu przychodzi do nas czterech nowych, już przeszkolonych policjantów _ - zaznacza Jacek Molenda. Tegoroczny nabór chętnych do pracy w policji, organizowany przez komendę wojewódzką jeszcze się nie zakończył. Zakopiańska policja liczy na to, że jej szeregi zasilą nowi funkcjonariusze.

Łukasz Bobek

dgqmzay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgqmzay