Trwa ładowanie...
d4fhpao

Według prezesa Emperii w XII sąd może wydać decyzję ws. uchwały o buy-backu spółki

16.11. Warszawa (PAP) - Zarząd Emperii ocenia, że ewentualne uchylenie przez sąd uchwały dotyczącej warunków buy-backu nie odbierałoby spółce prawa do przeprowadzenia skupu akcji...

d4fhpao
d4fhpao

16.11. Warszawa (PAP) - Zarząd Emperii ocenia, że ewentualne uchylenie przez sąd uchwały dotyczącej warunków buy-backu nie odbierałoby spółce prawa do przeprowadzenia skupu akcji własnych. Rozprawy, na której sąd podejmie decyzję, przedstawiciele spółki spodziewają się w grudniu.

"Sama uchwała nie jest obligatoryjna do rozpoczęcia przez zarząd skupu. Ma ona charakter uchwały fakultatywnej. Obowiązek jej podjęcia nie wynika z żadnego przepisu prawa. Jeśli rada nadzorcza Emperii podejmie decyzję o rozpoczęciu buy-backu, będziemy go wykonywali" - powiedział na konferencji prasowej Artur Kawa, prezes spółki.

Prezes spodziewa się, że do rozprawy, na której sąd podejmie decyzję w tej sprawie, dojdzie w grudniu.

W połowie października tego roku nadzwyczajne walne zgromadzenie Emperii Holding wyraziło zgodę na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych w celu ich umorzenia za kwotę do 500 mln zł i podwyższenie kapitału docelowego. Sprzeciw do uchwały o buy backu zgłosił Jan Domański reprezentujący Eurocash.

d4fhpao

Prezes Kawa poinformował, że realizacja uchwalonego programu skupu akcji powinna zostać zakończona w ciągu dwóch lat.

Dodał, że niezależnie od skupu będzie realizowany program wypłaty dywidendy. Zgodnie z przedstawionymi wcześniej zapowiedziami spółki, w 2010 r. dywidenda na akcję Emeperii ma wynieść 2,37 zł, w 2011 roku 3,56 zł, a w 2012 r. 4,56 zł.

Prezes podtrzymał prognozy na ten rok po publikacji wyników za trzeci kwartał.

"Jesteśmy spokojni zarówno o realizację prognozy zarówno na 2010 rok jak i na kolejne lata" - powiedział Kawa.

d4fhpao

Grupa zakłada, że jej zysk netto w tym roku wyniesie 89,6 mln zł, zysk operacyjny 148 mln zł, a przychody 6,02 mld zł. Po trzech kwartałach zysk netto wyniósł 59,3 mln zł, zysk operacyjny 85,8 mln zł, a przychody 4,38 mld zł.

Przedstawiciele spółki podtrzymują, że do debiutu giełdowego wydzielonej z grupy części dystrybucyjnej Tradis może dojść do końca marca 2011 roku.

"Struktura akcjonariatu w obu spółkach, w momencie wydania akcji, będzie lustrzana. Jeśli ktoś będzie miał przykładowo 1 proc. akcji Emperii, będzie miał też 1 proc. akcji Tradisu" - powiedział Michał Kowalczewski, prezes firmy Mercurius Dom Maklerski, występujący jako doradca finansowy Emperii.

Prognoza na ten rok zakłada, że grupa dystrybucyjna Tradis osiągnie zysk netto na poziomie 62,2 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 94,9 mln zł i przychody na poziomie 5,23 mld zł. (PAP)

morb/ gor/

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao