Trwa ładowanie...

Wizz Air inwestuje 100 mln dolarów w bazę w Warszawie. Udostępni nowe trasy

Baza samolotów węgierskich linii lotniczych Wizz Air w Warszawie powiększy się o kolejnego Airbusa A321ceo.

Wizz Air inwestuje 100 mln dolarów w bazę w Warszawie. Udostępni nowe trasyFot: mat. prasowe Wizz Air
d12n9ha
d12n9ha

Warta prawie 100 milionów dolarów maszyna już od połowy 2017 roku będzie wozić pasażerów do 7 kolejnych europejskich miast. Zobacz, jakie nowe trasy planuje przewoźnik.

- Dodajemy siódmy samolot do naszej warszawskiej floty, co spowoduje stworzenie kolejnych miejsc pracy. Rozbudowujemy siatkę połączeń Wizz Air z Warszawy o cztery nowe kraje - zapowiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

Od czerwca 2017 roku linia rozpocznie operacje na łącznie siedmiu trasach. Połączy Warszawę z czterema europejskimi stolicami: Bratysławą, Bukaresztem, Kijowem i Wilnem, a także z trzema popularnymi turystycznymi miastami, takimi jak Lyon i Nicea we Francji oraz Lamezia Terme we Włoszech.

Niemal wszystkie wymienione kierunki wystartują między 30 czerwca a 2 lipca 2017 roku. Wyjątkiem jest Wilno, do którego pierwszy samolot wymalowany na różowo wyleci z Warszawy 18 września przyszłego roku.

d12n9ha

Ceny biletów w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi mają zaczynać się od 89 zł w przypadku Bratysławy i Wilna. Najdroższa będzie podróż do Nicei - za najtańszy bilet trzeba będzie wydać co najmniej 219 zł.

Nowy samolot WIZZ w Warszawie, czyli Airbus A321ceo, to inwestycja 98 milionów dolarów. Kolejna maszyna w bazie ma dać 36 nowych miejsc pracy bezpośrednio dla przewoźnika.

- Z wielkim zaangażowaniem działamy w Polsce i będziemy kontynuować rozwój siatki połączeń WIZZ o nowe atrakcyjne kierunki, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów - zapewnia prezes węgierskich linii. Razem z ogłoszonymi nowymi połączeniami, oferuje aktualnie z Warszawy 48 tras do 25 krajów. Biorąc pod uwagę także inne lotniska, a nie tylko warszawskie, liczba tras rośnie do 147 w 66 destynacjach.

Wizz Air to węgierskie tanie linie lotnicze - jedne z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Cała flota składa się z 73 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 26 baz na ponad 450 trasach łączących 130 lokalizacji w 38 krajach. Obsługą zajmuje się ponad 2800 pracowników.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha