Trwa ładowanie...

Wygodniej i szybciej niż w banku. Szukamy pożyczki przez internet

Jedyny sposób na tanią pożyczkę to skorzystanie z profesjonalnej porady. Wyszukiwarki i porównywarki kredytowe to obecnie prawdziwe centra bankowości osobistej, w których wyszukasz optymalną ofertę bez wychodzenia z domu i bez dodatkowych opłat.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wygodniej i szybciej niż w banku. Szukamy pożyczki przez internetŹródło: Fotolia
d18rowh

Wybieramy pożyczkę – jak wybrać świadomie?

Odpowiednia porównywarka pożyczek wskaże całkowitą kwotę do spłaty, a ty będziesz mógł dowolnie rozłożyć ją na wygodne dla siebie raty w taki sposób, aby zanadto nie obciążyć miesięcznego budżetu. Przy wyborze kierujmy się rzeczywistymi ofertami, a nie hasłami reklamowymi. Dobrze jest skorzystać z pomocy w postaci kalkulatorów pożyczkowych oraz porównywarek. Dzięki nim dostaniesz konkretną informację na temat oferty kilku banków i firm, a aby dostać kredyt, w większości przypadków nie będziesz nawet musiał wychodzić z domu. Tego rodzaju wyszukiwarki i porównywarki kredytowe często są bezpłatne, dzięki czemu nie musisz płacić za poradę doradcy.

Nie daj się reklamom – sprawdź, zanim pożyczysz

Początkujący kredytobiorca, który jest mało obeznany z wiedzą na temat bankowości, przy spłacie pożyczki bywa czasem zaskoczony ostateczną kwotą, jaką musi spłacić. Często znacząco przewyższa ona pożyczoną ilość gotówki, chociaż do danej placówki bankowej przywiodła go atrakcyjna reklama ze znanym aktorem. Kwota, którą spłacamy, składa się z kilku części, do których poza tym, co dostajemy do ręki lub na konto, należą też różnego rodzaju koszty.

Czujny kredytobiorca płaci najmniej

Pokusa szybkiego dostępu do pożyczki bywa niebezpieczna, zwłaszcza kiedy zachęceni atrakcyjnym oprocentowaniem nie czytamy dokładnie szczegółowych warunków i nie obliczymy wszystkich kosztów. Jednak nietrudno się pogubić w szerokiej gamie ofert pożyczek, wśród których każda sprawia wrażenie atrakcyjnej. Jedyny skuteczny sposób na to, aby szybko i łatwo pożyczyć odpowiednią ilość gotówki oraz nie przepłacić, to uwzględnić kilka atrakcyjnych ofert i obliczyć, która z nich będzie dla nas najlepsza. Pomocna będzie dobra porównywarka kredytów, która obliczy i wskaże nam najlepszą dla nas ofertę.

d18rowh

RSO i RRSO – przeczytaj, zanim weźmiesz kredyt

Wśród kosztów uzyskania kredytu mogą nas spotkać takie opłaty jak: naliczane rocznie odsetki od pożyczonych pieniędzy (RSO), prowizja za udzielenie pożyczki, ubezpieczenia np. na wypadek utraty pracy lub pogorszenia stanu zdrowia czy dodatkowe opłaty zaprowadzenie rachunku oszczędnościowego u pożyczkodawcy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
uwzględnia wszystkie składowe pożyczki i to na ten wskaźnik należy zwracać uwagę przede wszystkim.

Wiele banków w jednym miejscu – bez wychodzenia z domu

Platforma cyfrowa jako mobilny doradca kredytowy coraz częściej zastępuje nam kontakt telefoniczny z konsultantem. Dzięki temu możemy zapoznać się z kilkoma ofertami szybko i bez konieczności udzielania odpowiedzi na zbędne pytania zainteresowanego sprzedażą telemarketera. Co ciekawe, tego rodzaju porównywarki nowej generacji porównują już nie tylko ofertę banków, ale i firm pożyczkowych, które dają nam możliwość zaspokojenia potrzeb finansowych na coraz bardziej elastycznych warunkach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d18rowh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18rowh
d18rowh