Trwa ładowanie...

Wzrośnie liczba ofert pracy

Pracownicy poszukiwani w transporcie, logistyce, nieruchomości oraz branży IT

Wzrośnie liczba ofert pracy
d3h88d0
d3h88d0

Październik był kolejnym miesiącem, w którym rosła liczba ofert pracy, w tym miesiącu (w stosunku do sierpnia) przybyło ich ponad 10 proc., a początek listopada przyniósł kolejny wzrost, tym razem o 13 proc. - z 24,5 tys. do ponad 27,8 tys. propozycji zatrudnienia. W stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku liczba ofert pracy wzrosła aż o 43 proc.

„IT, produkcja, transport oraz logistyka to branże, w których pracodawcy wykazywali w ciągu ostatniego roku największą aktywność, zatrudniając nowych pracowników oraz inwestując w kapitał ludzki” – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca. „Zaobserwować można także częściową zależność pomiędzy październikowymi badaniami koniunktury, opublikowanymi przez GUS, a liczbą i rodzajem nowych ofert pracy opublikowanych przez pracodawców w naszej giełdzie” – dodaje Szilf-Nitka.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że najbardziej aktywne w ostatnich miesiącach na rynku pracy były firmy z sektora finansów i ubezpieczeń. Większy optymizm i skłonność do inwestycji przejawiają przedsiębiorcy z branży IT, czego odzwierciedleniem był wzrost o 162 proc. liczby opublikowanych ofert pracy, w porównaniu do września 2009 roku. Najpilniej przez pracodawców poszukiwani są programiści, projektanci stron internetowych oraz specjaliści od marketingu internetowego. W ciągu ostatniego roku szczególnie dynamicznie rośnie liczba ofert w branży związanej z rynkiem nieruchomości (114 proc.), logistyce (106 proc.) i transporcie (116 proc.) W tych branżach największym zainteresowaniem ze strony pracodawców cieszą się agenci nieruchomości, magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, przedstawiciele handlowi czy kierowcy.

Rośnie też liczba ofert pracy w przetwórstwie przemysłowym. Pracowników poszukuje głównie sektor produkcji motoryzacyjnej oraz elektronicznej. Praca czeka zarówno dla kandydatów z wykształceniem zawodowym jak i wyższym inżynierskim. Poszukiwani są operatorzy maszyn, wtryskarek, pracownicy linii montażowych oraz elektromonterzy i automatycy. Ponad 15 proc. propozycji w branży produkcyjnej zaadresowana jest do kadry kierowniczej poszukiwani są kierownicy zmiany, inspektorzy jakości czy koordynatorzy produkcji.

Źródło: infoPraca.pl

d3h88d0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h88d0