Trwa ładowanie...

Xavier Belison nowym prezesem Grupy Żywiec

Nowy prezes ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w sektorze FMCG, z czego ostatnie 4 lata w branży piowarskiej, kiedy kierował z sukcesem działalnością Heinekena w Europie Środkowej.

Share
Xavier Belison nowym prezesem Grupy ŻywiecŹródło: Jupiterimages
dse1e63

Xavier Belison znaczną część kariery zawodowej spędził w Europie Środkowej, pracując dla firmy Masterfoods a następnie dla Heinekena na stanowisku Dyrektora Generalnego Heineken Central Europe. Z sukcesem kierował działaniami firmy na terenach Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Rumunii, Serbii, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Macedonii i Kazachstanu.

Pod kierownictwem Xaviera Belisona udział Heinekena w regionie Europy Środkowej zwiększył się z 19% do 25 proc., a sprzedaż wzrosła z 12 do 16 milionów hektolitrów nie tylko w wyniku akwizycji i ale w równym stopniu także dzięki rozwojowi organicznemu. W czasie jego zarządów Heineken wzmocnił również swoją pozycję w Rumunii, Czechach i Serbii. Dzięki powyższym doświadczeniom Xavier Belison ma doskonały obraz polskiego rynku piwa, który pomimo spadku pozostaje jednym z największych w Europie.

Na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec Xavier Belison zastąpił Christophera Barrowa, który został powołany do kierowania reprezentacją Heinekena w Brazylii. Zmiana na tym stanowisku jest związana z przejęciem przez Heinekena brazylijskiego koncernu FEMSA Cerveza.

Grupa Żywiec S.A. jest jednym z największych producentów piwa w Polsce oraz częścią Grupy Heineken. Rocznie sprzedaje ponad 12 mln hl piwa warzonego w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie. Najważniejsze marki Spółki to Heineken, Żywiec, Warka, Tatra, Specjal, Strong i Leżajsk.

dse1e63
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dse1e63
dse1e63