Trwa ładowanie...
d1uh4c4

Zakupy po pandemii. Będziemy mieć mniej pieniędzy

46 proc. Polaków deklaruje, że gdy skończy się pandemia, dokona większych zakupów. Większość spodziewa się jednak, że będzie mieć wtedy mniej w portfelu - wynika z najnowszego badania agencji Streetcom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy planują duże zakupy.
Polacy planują duże zakupy. (WP.PL)
d1uh4c4

Pandemia koronawirusa zmieniła przyzwyczajenia zakupowe Polaków. 7 proc. badanych deklaruje, że po raz pierwszy dokonała zakupów spożywczych przez internet.

9 proc. respondentów robi zakupy online częściej niż do tej pory. Upowszechniają się też płatności kartami zbliżeniowymi i zamawianie jedzenia z dowozem.

Zdaniem autorów badania, te trendy zostaną z nami po zakończeniu pandemii. Wtedy też mocno zyskają usługi osobiste, jak np. fryzjerstwo, do których dostęp jest ograniczony teraz.

d1uh4c4

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Stracić może natomiast branża rozrywkowa, bo badani deklarowali, że ograniczą chodzenie do kina, na koncerty i uczestnictwo w festiwalach.

58 proc. badanych obawia się o swoją sytuację finansową, po zakończeniu pandemii koronawirusa. Respondenci są przekonani o tym, że się pogorszy. Jednocześnie 46 proc. deklaruje, że po ustąpieniu zagrożenia zrobi duże zakupy.

d1uh4c4

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1uh4c4

Podziel się opinią

Share
d1uh4c4
d1uh4c4