Trwa ładowanie...
d4fraa6
d4fraa6
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Załamanie kursu KGHM

Na obrazie piątkowej sesji zaciążyło załamanie kursu KGHM-u, bo chyba tak można nazwać spadek notowań tej spółki o 13,8%. Spadek był spowodowany wypowiedzią premiera na temat opodatkowania wydobycia srebra i miedzi.
Share
d4fraa6

To pogrążyło indeks WIG 20, który zakończył dzień ze stratą 2,3% na poziomie 2240, choć wcześniejsze zachowanie indeksu nie prognozowało tak dramatycznej przeceny. Rynek pomimo silnych spadków w Stanach i w Azji rozpoczął dzień od przeceny o 14 punktów, a po południu znalazł się na plusach, notując dzienne maksimum na poziomie 2306. Potem negatywny odbiór słów premiera pociągnął w dół nie tylko KGHM, ale również osłabił notowania innych spółek. Spadki spowodowały przełamanie wsparcia na poziomie 2262 i zbliżenie się do strefy popytowej 2222-2230. Pokonanie tego poziomu może otworzyć drogę do głębszych spadków.
Choć sposób w jaki rynek znalazł się w tym miejscu, każe zastanowić się nad wiarygodnością tego sygnału. Jednak mimo wszystko przedłużenie się osłabienia rynku na następne sesje, będzie wskazywało, że rośnie ryzyko powrotu do trendu spadkowego. Jeżeli rynek będzie wzrastał, pierwsze problemy dla byków mogą pojawić się już na poziomie 2262, który teraz powinien działać jak opór. Przy silniejszych wzrostach strefą oporu będzie poziom 2306-2307. Wyjście ponad ten poziom powinno pozwolić na test oporu na 2332.
Dzisiejsza sesja może przynieść odreagowanie piątkowej przeceny. Jeżeli presja na akcje KGHM nie będzie się pogłębiała, inne papiery z WIG-u 20 powinny odzyskać część strat z piątkowego popołudnia. Nad rynkiem nadal będą wisiały obawy o sytuację Włoch i Hiszpanii. Jeżeli jednak rynki w Europie wybronią się przed dalszą przeceną, to poziomy, na których są rynki pozwalają na zakończenie korekty spadkowej i powrót do wzrostów.

Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4fraa6

Podziel się opinią

Share
d4fraa6
d4fraa6