Trwa ładowanie...

Zmiany w Kodeksie Pracy

Rząd zajmie się m.in. propozycją zmian w Kodeksie pracy

Zmiany w Kodeksie PracyŹródło: Thinkstockphotos
d26ufgi
d26ufgi

Kancelaria szefa rządu poinformowała, że na godz. 15 zaplanowano konferencję premiera Donalda Tuska.

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy, którym we wtorek zajmie się rząd znosi obowiązek składania zgłoszeń do Państwowej Inspekcji Pracy oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej przez podmioty rozpoczynające działalność, w tym przedsiębiorców. Skrócony zostanie też - z 14 do 3 dni - termin wydawania przez naczelnika urzędu skarbowego potwierdzenia o nadaniu NIP (dla podmiotów innych niż osoby fizyczne)
.

Skrócony ma zostać również czas trwania procedury obejmującej łącznie rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym, urzędzie skarbowym, urzędzie statystycznym i ZUS.

d26ufgi

Ministrowie omówią też założenia do projektu ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Projekt ma przenieść do polskiego prawa przepisy unijne - określa m.in. zasady i sposób przydziału uprawnień do emisji w okresie rozliczeniowym 2013-2020 (w tym bezpłatnych uprawnień pochodzących z tzw. derogacji dla elektroenergetyki). Podstawową zasadą rozdziału uprawnień będzie sprzedaż na aukcji.

Rząd zajmie się także założeniami do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Przygotowanie projektu wynika z konieczności wykonania rozporządzenia unijnego w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania.

Rząd ma też m.in. przyjąć projekt uchwały w sprawie Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia (KPDZ) na lata 2012 - 2014 oraz zająć się programem pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2012 r.

(Nap)

d26ufgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ufgi