Trwa ładowanie...
ZUS już pracuje nad "emeryturami dla matek". Prezes ZUS zdradza koszty

ZUS już pracuje nad "emeryturami dla matek". Prezes ZUS zdradza koszty

Rząd obiecał “emeryturę” dla kobiet, które urodzą przynajmniej czworo dzieci. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zdradziła w programie "Money. To się liczy", że prace nad rozwiązaniem już trwają, a koszt jego wprowadzenia to kilkadziesiąt milionów złotych.

Share
d10a9k5

- Prace koncepcyjne już trwają. Prowadzimy dyskusję z Ministerstwem Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej oraz ekspertami Ministerstwa Finansów – przyznała prof. Gertruda Uścińska. Jak dodała, obecnie szansę na otrzymanie świadczenia w przyszłości ma kilkadziesiąt tysięcy kobiet w Polsce.

Prezes ZUS pytana o koszty zapewniła, że z punktu widzenia całości budżetu instytucji, którą kieruje, pomysł nie będzie bardzo kosztowny. - To kilkaset milionów złotych rocznie - mówiła i wyjaśniała, że słowa “emerytura” nie powinniśmy interpretować dosłownie. Rozwiązanie może bowiem różnić się od tego, co rozumiemy obecnie pod tym słowem. - Możemy sobie wyobrazić, że będzie to świadczenie związane z brakiem dochodów. W tej chwili mamy kilka wariantów i je analizujemy - tłumaczyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10a9k5

Podziel się opinią

Share
d10a9k5
d10a9k5