Trwa ładowanie...

10-milionowy pasażer na lotnisku Chopina

To był bardzo miły początek podróży. Na warszawskim lotnisku Chopina odprawiono 10-milionowego pasażera w tym roku. Była nim pani Anna Holland, która leciała samolotem LOT-u do Nowego Jorku.

Share
10-milionowy pasażer na lotnisku Chopina
Źródło: PAP/Tomasz Gzell
d2uebwb

Od przedstawicieli portu dostała upominki, a od przewoźnika zaproszenie do klasy biznesowej. Bilet na dzisiejszy lot zarezerwowała trzy tygodnie temu. W Nowym Jorku chce przede wszystkim zwiedzać. Zastanawia się także nad pierwszymi świątecznymi zakupami. To jej pierwsza podróż do Stanów Zjednoczonych.

10 milionów odprawionych pasażerów do dla stołecznego lotniska rekord wszech czasów. Dyrekcja portu przyznaje, że udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki tanim przewoźnikom, którzy pod koniec zeszłego roku przenieśli się z Modlina do Warszawy. Jak mówi dyrektor lotniska Michał Marzec, rekord spowoduje, że port będzie lepiej postrzegany na świecie. Lotniska z taką liczbą odprawionych pasażerów są inaczej klasyfikowane. Jest szansa, że dzięki temu portem zainteresują się linie lotnicze, które dotychczas z niego nie korzystały.

Dyrektor przyznaje, że w przyszłym roku nie uda się pobić tego rekordu, mimo że ze stołecznego lotniska zacznie korzystać czterech nowych przewoźników. Pod koniec 2014 roku ma także zostać oddany do użytku zmodernizowany terminal. Według prognoz, w 2030 roku z portu może korzystać ponad 20 milionów pasażerów.

d2uebwb

Podziel się opinią

Share
d2uebwb
d2uebwb