Trwa ładowanie...
d1i9gqn

20 groszy emerytury. Tyle dostaje człowiek, który przepracował trzy miesiące

Najniższa emerytura na Dolnym Śląsku wynosi 20 groszy i jest wypłacana mężczyźnie, który przepracował trzy miesiące na umowę zlecenie. To nie jedyne tak symboliczne świadczenie.
Share
Jeśli ktoś może udowodnić przepracowanie zaledwie kilku miesięcy w swoim życiu, musi się liczyć z groszową emeryturą.
Jeśli ktoś może udowodnić przepracowanie zaledwie kilku miesięcy w swoim życiu, musi się liczyć z groszową emeryturą.Źródło: East News, Fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS
d1i9gqn

Jak podaje RMF FM, mieszkaniec Wrocławia, który dostaje 20 groszy emerytury, w składanym wniosku przyznał, że nie ma żadnych świadectw pracy. Jednak nie tylko jego świadczenia są tak niskie.

Oddział ZUS w Wałbrzychu wypłaca 61-letniej emerytce 28 groszy. Kobieta złożyła dokumenty potwierdzające 18 miesięcy pracy, nie miała też kapitału początkowego. Osoby, które pobierają po kilka złotych emerytury, są również w Legnicy.

* Demontaż OFE: priorytetem nie jest emeryt tylko cel fiskalny *

Są też jednak i tacy, którzy pracowali niemal całe życie na umowy o pracę lub zlecenie i na emeryturze żyją godnie. Jeden z mieszkańców Wałbrzycha przepracował 57 lat. Teraz co miesiąc dostaje 16 tysięcy złotych. Pracował jako nauczyciel akademicki.

Na emeryturę nie narzekają także byli dyrektorzy. Jeden z nich, który kierownicze stanowisko pełnił 54 lata - dostaje ponad 10 tysięcy. Były pracownik służby zdrowia z Legnicy otrzymuje natomiast ponad 12 tysięcy złotych. Jego aktywność zawodowa trwała 57 lat.

d1i9gqn

Podziel się opinią

Share
d1i9gqn
d1i9gqn