Trwa ładowanie...

20 groszy emerytury. Tyle dostaje człowiek, który przepracował trzy miesiące

Najniższa emerytura na Dolnym Śląsku wynosi 20 groszy i jest wypłacana mężczyźnie, który przepracował trzy miesiące na umowę zlecenie. To nie jedyne tak symboliczne świadczenie.

20 groszy emerytury. Tyle dostaje człowiek, który przepracował trzy miesiąceŹródło: East News, fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS
d3qstqg

Jak podaje RMF FM, mieszkaniec Wrocławia, który dostaje 20 groszy emerytury, w składanym wniosku przyznał, że nie ma żadnych świadectw pracy. Jednak nie tylko jego świadczenia są tak niskie.

Oddział ZUS w Wałbrzychu wypłaca 61-letniej emerytce 28 groszy. Kobieta złożyła dokumenty potwierdzające 18 miesięcy pracy, nie miała też kapitału początkowego. Osoby, które pobierają po kilka złotych emerytury, są również w Legnicy.

Demontaż OFE: priorytetem nie jest emeryt tylko cel fiskalny

Są też jednak i tacy, którzy pracowali niemal całe życie na umowy o pracę lub zlecenie i na emeryturze żyją godnie. Jeden z mieszkańców Wałbrzycha przepracował 57 lat. Teraz co miesiąc dostaje 16 tysięcy złotych. Pracował jako nauczyciel akademicki.

Na emeryturę nie narzekają także byli dyrektorzy. Jeden z nich, który kierownicze stanowisko pełnił 54 lata - dostaje ponad 10 tysięcy. Były pracownik służby zdrowia z Legnicy otrzymuje natomiast ponad 12 tysięcy złotych. Jego aktywność zawodowa trwała 57 lat.

d3qstqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qstqg