Trwa ładowanie...
d2fljdi
expo
26-01-2010 16:35

5 mln zł na uczestnictwo Polski w EXPO 2010

5 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej zostanie przyznane na sfinansowanie uczestnictwa Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Rząd na wtorkowym posiedzeniu podjął w tej sprawie uchwałę.

Share
d2fljdi

Jak podał CIR, w tym roku zaplanowano wydanie 11 mln zł, które miały pokryć jedynie część kosztów budowy i wyposażenia polskiego pawilonu oraz realizację programów promocyjnych na EXPO 2010.

"Założono, że podstawowa część tych kosztów zostanie sfinansowana z unijnego programu +Innowacyjna Gospodarka+ (...) oraz budżetów resortów i regionów realizujących indywidualne programy promocyjne. Okazało się jednak, że to działanie nie zostanie wdrożone w terminie umożliwiającym wykorzystanie dostępnych środków, a resorty i regiony ograniczyły wydatki na promocję w związku ze spowolnieniem gospodarczym" - napisano w komunikacie.

Minister gospodarki wystąpił o dodatkowe pieniądze na sfinansowanie udziału Polski w EXPO 2010.

Światowa Wystawa EXPO 2010 w Szanghaju ma się odbyć w dniach od 1 maja do 31 października. Organizatorzy zapowiadają, że udział w wystawie zadeklarowało blisko 200 krajów z całego świata. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby 70 milionów zwiedzających, wśród których ok. 95 proc. będą stanowili Chińczycy, natomiast ok. 5 proc., czyli 3,5 mln - goście ze świata.

Według szacunków organizatorów, średni czas pobytu na EXPO będzie wynosił 3 dni, co - ich zdaniem - pozwoli zwiedzającym na dość dokładne zapoznanie się z wystawą. Tereny wystawowe EXPO mieszczą się na terenach dawnej dzielnicy stoczniowej, w pobliżu najnowszej i najprężniej rozwijającej się dzielnicy Pudong - centrum biznesowego Szanghaju.

d2fljdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fljdi
d2fljdi