Trwa ładowanie...

5 zł za paczkę legalnych papierosów? To możliwe!

Klient przychodzi i sam produkuje swoje papierosy za pół ceny? Tak się dzieje na łódzkich targowiskach, gdzie można wydzierżawić automaty do produkcji papierosów - podaje "Express Ilustrowany".
Share
5 zł za paczkę legalnych papierosów? To możliwe!
Źródło: AFP, Fot: Mustafa Ozer
d4f30hc

Taki rodzaj usługi powoduje, że sprzedawca nie musi płacić akcyzy za produkcję wyrobów tytoniowych, ponieważ to nie on dokonuje faktycznej produkcji. Klient samodzielnie umieszcza liście mokrego tytoniu w maszynie, która je suszy, miesza i nabija w gilzy. Po kilku minutach w rękach ma gotowe 20 papierosów, które musi jeszcze tylko samodzielnie zapakować w dostarczony woreczek ze szczelnym zamknięciem. Cena? 5 lub 5,50 zł za paczkę, w zależności od tego, ile opakowań chcemy wyprodukować.

Jak "Expressowi Ilustrowanemu" powiedziała rzeczniczka Izby Celnej w Łodzi, gdyby na stoisku to sprzedawca dokonywał tego całego procesu, to musiałby zapłacić podatek akcyzowy, a na opakowaniach umieścić banderolę.

Wyprodukowanie 20 papierosów zajmuje około trzech minut. Za dzierżawę maszyny na ten czas trzeba zapłacić 3 zł przy produkcji do 200 sztuk albo 2,5 zł powyżej 200 sztuk. Tytoń kosztuje 2 zł, a gilzy 0,5 zł. W sumie 20 papierosów to koszt od 5 do 5,5 zł. Jednocześnie nie można kupić samego tytoniu i gilz bez wynajmu maszyny do produkcji.

Papierosy wyprodukowane w ten sposób chwalą sobie klienci. - Są bardzo dobre, bo to czysty tytoń. O niebo lepsze od rosyjskich i ukraińskich wyrobów - powiedziała „EI” pani Janina, która dzierżawi automat kilka razy w tygodniu.

d4f30hc

Podziel się opinią

Share
d4f30hc
d4f30hc