Trwa ładowanie...

50. edycja Super Bowl. Rekordowe ceny biletów na największe sportowe święto Amerykanów

4,9 tys. dolarów – tyle średnio trzeba zapłacić za bilet na niedzielny mecz drużyny Denver Broncos i Carolina Panthers w ramach 50. edycji Super Bowl - finału rozgrywek futbolu amerykańskiego – podaje CNN.

50. edycja Super Bowl. Rekordowe ceny biletów na największe sportowe święto AmerykanówŹródło: Eastnews, fot: AP/EN
d3g5cq8
d3g5cq8

4,9 tys. dolarów - tyle średnio trzeba zapłacić za bilet na niedzielny mecz drużyny Denver Broncos i Carolina Panthers w ramach 50. edycji Super Bowl, czyli finału rozgrywek futbolu amerykańskiego - podaje CNN. To rekordowa kwota w historii najdroższej sportowej imprezy na świecie. * *

Tegoroczny finał Super Bowl odbędzie się w niedzielę, 7 lutego na Levi's Stadium w Santa Clara w Kalifornii. Pierwszy raz od 31 lat jest on organizowany w Dolinie Krzemowej. Według CNN, to jej bogaci mieszkańcy napędzają ceny biletów.

Dla mniej zamożnych amatorów futbolu jest nadzieja - kwoty zazwyczaj maleją w ostatnich dniach przed meczem. We wtorek średnia wartość biletów wyniosła 3,8 tys. dolarów. Obecnie najtańszy dostępny bilet kosztuje 3 tys. dolarów.

Wartość kilku najdroższych sztuk, które sprzedano na niedzielny mecz, sięgnęła 20 tys. dolarów za sztukę. Kupił je mieszkaniec z miasta San Jose, również leżącego w Kalifornii.

d3g5cq8

W sumie jedna trzecia sprzedanych biletów należy do mieszkańców tego stanu. Niewiele mniej, bo 28 proc. puli, nabyli fani z Kolorado. Z kolei trzeci wynik ustanowili mieszkańcy Karoliny Północnej, którzy wykupili 16 proc. dostępnych wejściówek.

Wartość nominalna biletów tegorocznego Super Bowl waha się od 850 dolarów do 1,8 tys. dolarów. Specjalne bilety zawierające dodatkowe udogodnienia dla kibiców są warte do 3 tys. dolarów.

Do tej pory najwyższą średnią ceną za bilet sportowy w Stanach Zjednoczonych, nie licząc Super Bowl, była kwota 4,6 tys. dolarów za bokserski pojedynek Mayweather-Pacquiao. Tym samym 50. Super Bowl będzie najdroższą imprezą sportową w historii USA.

d3g5cq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g5cq8