Trwa ładowanie...

Abonament RTV idzie w górę. Ile zapłacimy za radio i telewizję?

Abonament RTV został decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podwyższony o 1,80 zł. Miesięczne opłaty za telewizor lub radio i telewizor zapłacimy rosną, co jednak z samą ściągalnością daniny?

Abonament RTV idzie w górę. Ile zapłacimy za radio i telewizję?Źródło: Pixabay
d12dsqk
d12dsqk

Podwyżka abonamentu RTV stała się faktem. Ile zapłacimy za radio i telewizję?

Decyzją KRRiT miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, z 7 do 7,50 zł. Opłata za telewizor lub radio i telewizor będzie po podwyżce wynosić 24,50 zł. Ponadto w przyszłym roku nadal będą obowiązywały 10 proc. rabaty dla osób, które zdecydują się uregulować abonament za kilka miesięcy z góry.

TVP. Jurek Owsiak o powrocie Jacka Kurskiego: To człowiek, który zafundował nam telewizję jakości pikniku

Przynajmniej w teorii abonament rtv ma płacić każdy, kto posiada odbiornik radiowy, czy to w domu, czy w aucie oraz telewizyjny. I to niezależne od tego, czy się z niego korzysta, czy nie.

d12dsqk

W praktyce okazuje się jednak, że właściciel mieszkania powinien, choć nie ma obowiązku, wpuścić przedstawiciela poczty do domu (nawet gdy ten się wylegitymuje i przedstawi mu cel wizyty). Tym samym pracownik Poczty Polskiej ma za zadanie sporządzenie specjalnego protokołu i może pojawić się pod drzwiami po raz kolejny w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że w Polsce o wysokości abonamentu RTV decyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Poczta Polska natomiast odpowiada za jego ściąganie. Tym samym w myśl obowiązujących przepisów PP może upomnieć się o zaległości z ostatnich pięciu lat od każdego, kto zarejestrował telewizor i radio.

d12dsqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12dsqk