Trwa ładowanie...
d2zzf9k

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

Abonament RTV. Właściciel mieszkania "powinien", ale wcale nie musi, wpuścić przedstawiciela poczty do domu, nawet jeśli ten wylegitymuje się jako uprawniony do kontroli pracownik. Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera
Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera (Fotolia, Fot: fotolia)
d2zzf9k

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

Co istotne, jeżeli sam pracownik ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej. Abonament RTV może nas więc kosztować znacznie więcej, niż z pozoru by się zdawało.

Oglądaj: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Uspokajamy jednocześnie, że kontrolerzy nie mają prawa działania podstępem, np. przedstawiając się jako listonosze czy handlowcy, oferujący telewizję kablową, by w ten sposób dostać się do mieszkania. Takie praktyki - próbując zweryfikować czy dana osoba opłaca abonament - objęte są sankcjami karnymi.

d2zzf9k

Abonament RTV. Telepajęczarze i kary za przyłapanie na gorącym uczynku

Telepajęczarze to osoby, które mają telewizory, ale ich nie zarejestrowały i nie płacą wymaganej należności - pamiętajmy, że wedle prawa abonament rtv jest obowiązkowy.

Czytaj też: Abonament RTV może zaskoczyć. Poczta Polska i KRRiT złapały 9,5 tys. telepajęczarzy

Gdy telepajęczarz wpadnie i udowodniona mu zostanie wina, musi się liczyć z karą wynoszącą równowartość aż 30 abonamentów. W tej chwili to dokładnie 681 zł (połowa kwoty trafia na konto Poczty Polskiej, połowa do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czyli na media publiczne).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zzf9k

Podziel się opinią

Share
d2zzf9k
d2zzf9k