Trwa ładowanie...

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

Abonament RTV. Właściciel mieszkania "powinien", ale wcale nie musi, wpuścić przedstawiciela poczty do domu, nawet jeśli ten wylegitymuje się jako uprawniony do kontroli pracownik. Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej.

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontroleraŹródło: Fotolia, fot: fotolia
d298rh0
d298rh0

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

Co istotne, jeżeli sam pracownik ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej. Abonament RTV może nas więc kosztować znacznie więcej, niż z pozoru by się zdawało.

Oglądaj: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Uspokajamy jednocześnie, że kontrolerzy nie mają prawa działania podstępem, np. przedstawiając się jako listonosze czy handlowcy, oferujący telewizję kablową, by w ten sposób dostać się do mieszkania. Takie praktyki - próbując zweryfikować czy dana osoba opłaca abonament - objęte są sankcjami karnymi.

Abonament RTV. Telepajęczarze i kary za przyłapanie na gorącym uczynku

Telepajęczarze to osoby, które mają telewizory, ale ich nie zarejestrowały i nie płacą wymaganej należności - pamiętajmy, że wedle prawa abonament rtv jest obowiązkowy.

d298rh0

Gdy telepajęczarz wpadnie i udowodniona mu zostanie wina, musi się liczyć z karą wynoszącą równowartość aż 30 abonamentów. W tej chwili to dokładnie 681 zł (połowa kwoty trafia na konto Poczty Polskiej, połowa do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czyli na media publiczne).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0