Trwa ładowanie...
d34sz5e

Abris chce w ciągu trzech lat zainwestować 450 mln euro w regionie EŚW

16.04. Warszawa (PAP) - Abris Capital Partners planuje w ciągu trzech lat zainwestować 450 mln euro w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz chce w najbliższym...

d34sz5e
d34sz5e

16.04. Warszawa (PAP) - Abris Capital Partners planuje w ciągu trzech lat zainwestować 450 mln euro w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz chce w najbliższym czasie sprzedać posiadane akcje spółki Alumetal. Prospekt firmy jest już w KNF - poinformował dziennikarzy Paweł Gieryński, partner w Abris Capital Partners.

"Zamykamy fundusz wart 450 mln euro i to jest nasza siła zakupowa na kolejne trzy lata. Chcemy nadal inwestować w Polsce i krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Szczególnie interesują nas takie sektory jak przetwórstwo odpadów, logistyka czy usługi kurierskie" - powiedział Gieryński podczas środowej konferencji.

Abris planuje sprzedaż posiadanego pakietu akcji spółki Alumetal, producenta aluminiowych stopów odlewniczych. Prospekt spółki jest obecnie w KNF.

"W tej chwili w KNF jest prospekt spółki Alumetal. Mamy tam 55 proc. akcji i naszą intencją jest sprzedanie całego naszego pakietu" - powiedział Gieryński.

d34sz5e

Według wcześniejszych informacji Abris chciał również wprowadzić na giełdę kurierską firmę Siódemka. W poniedziałek media podały jednak, że DPD Polska, spółka należąca do grupy La Poste, kupiła Siódemkę.

Partner Abrisu poinformował również w środę dziennikarzy, że fundusz będzie wnosił do KNF o powtórne rozpatrzenie sprawy FM Banku PBP, po tym jak Komisja nakazała funduszowi sprzedaż całego posiadanego pakietu akcji.

"Będziemy wnosili wniosek o powtórne rozpatrzenie, bo takie prawo nam przysługuje. Jesteśmy zaskoczeni decyzją KNF" - powiedział Gieryński. (PAP)

kuc/ jtt/

d34sz5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34sz5e