Trwa ładowanie...
d3g7syw

ABW ws. zabezpieczenia ponad siedmiu ton nielegalnego tytoniu (komunikat)

...

Share
d3g7syw

01.03. Warszawa - ABW informuje:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wspólnie ze Służbą Celną i Policją zabezpieczyli ponad 7 ton nielegalnego tytoniu i krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z powodu nieodprowadzonej akcyzy mogą sięgać nawet 5 mln złotych.

Funkcjonariusze Delegatury ABW w Radomiu, przy udziale funkcjonariuszy celnych, zabezpieczyli na terenie magazynów firm z Radomia i Borkowic, około 6 ton tytoniu i krajanki tytoniowej wraz z urządzeniami do jego przetwarzania. Na trop firm nielegalnie dystrybuujących tytoń funkcjonariusze ABW wpadli analizując dokumenty Urzędów Celnych. Wynikało z nich, że żadna z firm nie odprowadziła należnego podatku akcyzowego od sprowadzonego z Indii i Czech towaru.

Przeszukania magazynów odbyły się na zlecenie Prokuratury Rejonowej Radom Wschód w Radomiu w oparciu o informacje uzyskane przez funkcjonariuszy tamtejszej Delegatury ABW.

d3g7syw

Ponadto na podstawie obserwacji pojazdu należącego do firmy z Borkowic funkcjonariusze ABW trafili do jednej z zielonogórskich nieruchomości. Podejrzewając, że tam może dojść do przeładunku nielegalnego towaru, zawiadomili Służbę Celną, a ta - Policję. Przybyli na miejsce policjanci wraz z funkcjonariuszami celnymi zatrzymali na gorącym uczynku kierowcę pojazdu i zabezpieczyli 1,5 tony krajanki tytoniowej.

Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator postawił zarzut nielegalnego przechowywania towarów akcyzowych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Straty poniesione przez Skarb Państwa w wyniku nieodprowadzonego podatku akcyzowego szacowane są przez Służbę Celną na 5 mln złotych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d3g7syw

Podziel się opinią

Share
d3g7syw
d3g7syw